Przejdź do treści
Książka "Poradnik Pilota Szybowcowego" (fot. Pileus)
Źródło artykułu

"Poradnik Pilota Szybowcowego" w sklepie dlapilota.pl

W ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka "Poradnik Pilota Szybowcowego", której autorem jest Derek Piggott. Praca nad polską edycją trwała dwa lata i teraz trafia do rąk szybowników i nie tylko.

Polskie wydanie książki uznanej i cenionej przez pilotów i instruktorów szybowcowych na całym świecie, dzięki której czytelnik ma szanse skorzystać z ogromnego doświadczenia jej autora.

"Poradnik Pilota Szybowcowego" – podręcznik, w skład którego wchodzą zagadnienia: manewry startu i lądowania, sytuacje awaryjne, wykorzystywanie prądów wznoszących, osiągi i wykonywanie przelotów, loty wysokościowe.

Derek Piggott przekazuje jak szybować lepiej i znacznie bezpieczniej – od zupełnych podstaw do wykonywania wysokowyczynowych lotów. Tłumaczy w sposób prosty i zwięzły, podpowiadając szybownikom praktyczne i skuteczne sposoby na radzenie sobie w różnych sytuacjach.

Derek Piggott (1922 – 2019) był jednym z najbardziej znanych instruktorów szybowcowych w Wielkiej Brytanii. W ciągu życia wylatał ponad 5000 godzin na 153 typach silnikowych statków powietrznych oraz ponad 5000 godzin na 184 typach różnych szybowców. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął w 1942 roku w Królewskich Siłach Powietrznych (RAF) wykonując misje bojowe w Birmie i Indiach. Pod koniec II WŚ realizował się jako instruktor, szkoląc w wojsku zarówno na samolotach jak i szybowcach. Po zakończeniu kariery w RAF w 1953 roku roku, aż do 1989 roku pełnił funkcję Szefa Instruktorów w znanym w Wielkiej Brytanii ośrodku szybowcowym Lasham Gliding Society, gdzie wyszkolił wielu adeptów lotnictwa. W trakcie swojego życia latał jako kaskader filmowy, pobił kilka rekordów, napisał wiele artykułów i książek dotyczących szybownictwa. Był także pierwszym na świecie pilotem, który wykonał lot samolotem napędzanym siłą ludzkich mięśni. Za swój wkład w bezpieczeństwo i zasługi instruktorskie dla całego środowiska otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń (między innymi medal Lilienthala, Royal Aero Club Gold Medal, MBA - Most Excellent Order of the British Empire). Latał niemal do ostatnich lat życia. Mając 81 lat, w 2003 r., nadal pokonywał wielu młodych szybowników na zawodach w przelotach o długości 500 km. Ostatni lot samodzielny zrealizował w grudniu 2012 roku mając 90 lat.

Więcej o autorze można przeczytać np. na Wikipedii – LINK.


Książkę "Poradnik Pilota Szybowcowego" można nabyć w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony