Przejdź do treści
Polsko-Niemieckie Towarzyskie Zawody Paralotniowe na Celność Lądowania w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej (fot. Aeroklub Ziemi Lubuskiej)
Źródło artykułu

Polsko-Niemieckie Towarzyskie Zawody Paralotniowe na Celność Lądowania rozegrane

Ponad 20 zawodników z Polski i Niemiec wzięło udział w towarzyskich zawodach w paralotniowej celności lądowania. Zawody odbyły się w miniony weekend w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej.

Zawody odbywały się w oparciu o starty holowane za wyciągarką. Piloci rywalizowali  indywidualnie oraz drużynowo i mieli do wykonania kilka zadań.

Były konkurencje celnościowe, sprawnościowe, trzeba było także jak najdłużej utrzymać się w powietrzu – mówi Kamil Dziarek, kierownik startu – Mieliśmy 3 dni pięknej pogody, słoneczko i idealne warunki termiczne. Jesteśmy naprawdę zadowoleni.

W sobotę podczas wyciągania jednego z zawodników pękła lina holownicza. O mały włos nie doszło do wypadku.

Jest to sytuacja normalna, tak się zdarza – dodaje Kamil Dziarek. – Do holowania używa się cienkiej liny. W takim przypadku pilot powinien lekko przyhamować paralotnię. Niestety nie zareagował on w odpowiednim czasie, dostał lewostronne przednie podwinięcie paralotni. Szczęśliwie wszystko zakończyło się bez uszczerbku dla zdrowia zawodnika.

Zawody miały charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa była pretekstem do dobrej zabawy.

Było bardzo przyjemnie – dodaje Samuel Fernandez-Gonzales z Cotbus. – Jako team niemiecki bardzo dziękujemy za zawody. Jestem tutaj drugi raz i będę przyjeżdżał jak najczęściej. Są tu wyjątkowe warunki. Zupełnie inaczej lata się u nas (w Cotbus – przyp. red), inaczej w Czechach i jeszcze inaczej w Polsce.

Wyniki w kategorii DROPZONE
1. miejsce – Steffen Pattschull
2. miejsce – Bartosz Ostałowski
3. miejsce – Zenon Mazur

Wyniki w kategorii PRECISION FLIGHT
1. miejsce – Julian Krutz
2. miejsce – Michał Kamiński
3. miejsce – Robert Piątkowski

Wyniki w kategorii FLY FEST
1. miejsce – Bartosz Ostałowski
2. miejsce – Zenon Mazur
3. miejsce – Grzegorz Karpeta

Wyniki w kategorii DRUŻYNOWEJ
1. miejsce – NIEBIESKIE CHMURY – Grzegorz Woźny, Steffen Sickert, Dietmar Schapp
2. miejsce – PARA-BARA – Michał Kamiński, Grzegorz Walczak, Robert Piątkowski
3. miejsce – FLIGENKLATSCHE – Arif Nazari, Bruno Eisold, Samual Fernandez-Gonzales

W celności lądowania wśród Niemców najlepsi okazali się Samuel Fernandez-Gonzales, Arif Nazari i Bruno Eisold. Wśród Polaków prym wiedli: Szymon Sobków, Grzegorz Woźny i Grzegorz Walczak.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Ziemi Lubuskiej. A o odpowiednie nawodnienia zawodników zadbała Rozlewnia Wody Źródlanej Joanna.

Fotorelację z zawodów można obejrzeć na stronie www.azl.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony