Polka zadba o interesy Lockheed Martin – zbrojeniowego giganta

Lockheed Martin

Joanna Bensz objęła stanowisko szefa biura Lockheed Martin w Warszawie. Będzie odpowiadać za strategiczne operacje biznesowe obronnego koncernu z USA w całym naszym regionie także w Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Joanna Bensz, która ma polskie obywatelstwo, jest wiceprezesem i członkiem Rady Dyrektorów AMCHAM Poland. Do koncernu Lockheed Martin przeszła z międzynarodowej firmy projektowej zarządzającej programami inwestycyjnymi CH2M, w której odpowiadała za polski rynek. Wcześniej była członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. rozwoju biznesu na Europę Środkową i Wschodnią w PM Group, międzynarodowej firmie doradztwa projektowego specjalizującej się w sektorze przemysłowym.

Komentując powołanie Joanny Bensz na to stanowisko Jonathan Hoyle, wiceprezes Lockheed Martin na Europę, podkreślił, że nowa szefowa warszawskiego biura LM dołączyła do polskiej ekipy Lockheeda w istotnym  momencie, po włączeniu PZL Mielec – firmy należącej do firmy Sikorsky Aircraft – do koncernu, a także w "obliczu pojawienia się nowych i ważnych szans dla rozwoju biznesu w Polsce, państwach sąsiednich i krajach bałtyckich".

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus