Przejdź do treści
B737–800 należący do linii Enter Air (fot. enterair.pl)
Źródło artykułu

Polaniecki: 2022 rok powinien być lepszy niż 2021. Enter Air zainwestuje w hangar

Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air, przyznał w wywiadzie udzielonym Ewie Pogodzińskiej z PAP Biznes, że w trzecim kwartale bieżącego roku przewoźnik spodziewa się zysku netto i zakłada poprawę wyników finansowych rok do roku, ale nie wrócą one jeszcze do poziomów z 2019 roku.

Trzeci kwartał wyglądał już prawie całkowicie normalnie. Wszystkie nasze samoloty były w pełni zaangażowane. Kumulacja lotów była w weekendy, gdyż klienci chcieli zostawić sobie możliwość zmiany destynacji, w razie zamknięcia danego kierunku – podkreślił dyrektor generalny Enter Air.

Polaniecki szacuje, że w trzecim kwartale w stosunku do 2019 roku liczba lotów przekroczyła 80 proc. Tradycyjnie w Polsce najbardziej popularnymi kierunkami były Grecja, Hiszpania, Turcja i Egipt.

W trzecim kwartale powinniśmy pokazać zysk na poziomie netto. Na początku czwartego kwartału jest sporo lotów, widać, że przedłużył się sezon letni. Trudno jednak obecnie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja do końca roku. Będziemy starali się jak najbardziej niwelować stratę – zapewnił dyrektor generalny Enter Air.

Polaniecki przypomniał, że w czwartym kwartale spółkę czekają przeglądy samolotów. – Wzrosty cen paliw, jak wszystkie podmioty w naszej branży, musimy przenosić na naszych klientów. Po półroczu nasze przychody wzrosły rdr o 35 proc. W drugim półroczu i całym 2021 roku można spodziewać się utrzymania dwucyfrowych dynamik przychodów w stosunku do ubiegłego roku – wyjaśnił dyrektor generalny Enter Air.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony