Podpisano porozumienie ws. obsługi przylotu Papieża i pielgrzymów na lotnisku

Podpisano porozumienie ws. obsługi przylotu papieża i pielgrzymów na lotnisku (fot. krakowairport.pl)

Port Lotniczy Kraków i Komitet Organizacyjny ŚDM podpisały dziś oficjalne porozumienie o współpracy w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W spotkaniu wzięli udział Kardynał Stanisław Dziwisz metropolita krakowski, Radosław Włoszek, p.o. prezesa Zarządu Portu Lotniczego Kraków oraz ks. Wojciech Olszowski, zastępca Ekonoma Archidiecezjalnego.

Podpisane porozumienie usprawnia i uściśla zasady wzajemnej współpracy. Turystom-pielgrzymom pomagać będzie nie tylko zwiększona obsługa pracowników lotniska, ale również specjalnie przeszkoleni wolontariusze ŚDM. Ponadto od dziś dostępna jest na stronie lotniska specjalna zakładka, poświęcona informacjom o ŚDM www.krakowairport.pl/sdm.

Dla podróżnych - pielgrzymów, przybywających na ŚDM drogą lotniczą, Port Lotniczy Kraków będzie pierwszym miejscem na trasie ich pielgrzymki. Szacuje się, że w ten sposób przybędzie do Krakowa około 30 tys. osób (wg deklaracji pasażerów).

W czasie ŚDM Port Lotniczy Kraków nie przewiduje żadnych ograniczeń dla regularnych połączeń lotniczych. Obsługa ruchu pasażerskiego podczas ŚDM jest planowana w taki sposób, aby nie wpływała na ruch pasażerów, korzystających w tym czasie z lotniska. Tylko w czasie przylotu i odlotu Papieża Franciszka mogą wystąpić nieznaczne, krótkotrwałe opóźnienia w operacjach lotniczych, ale lotnisko będzie obsługiwać pasażerów w tym czasie.

Na dziś podczas Światowych Dni Młodzieży lotnisko przewiduje 100 dodatkowych operacji rozkładowych (tj. przylotów i odlotów linii regularnych), 42 dodatkowe loty charterowe oraz w przypadku 80 operacji (przylotów i odlotów) zmiany samolotów na większe maszyny.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus