Podkarpackie: od poniedziałku wznowione będą loty z Jasionki do Warszawy

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - samolot LOT-u na płycie (fot. rzeszowairport.pl)

Z dniem 1 czerwca przestaje obowiązywać zakaz wykonywania lotów pasażerskich wewnątrz Polski. Dzięki temu PLL LOT ogłosił wznowienie połączeń krajowych pomiędzy Rzeszowem a Warszawą.

W oparciu o wytyczne EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) oraz wytyczne Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” wdrożył i przygotował nowe procedury bezpieczeństwa, które pozwolą na sprawną a zarazem bezpieczną podróż lotniczą.Ogłoszony w pierwszej fazie odmrażania połączeń rozkładlotów zakłada, że będzie to 12 rejsów tygodniowo.

Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję narodowego przewoźnika PLL LOT o odmrożeniu krajowych rejsówpasażerskich. Jasionka znalazła się wśród 8 portów regionalnych do których w pierwszej kolejności będą wznowione loty – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka. – Powrót do latania wymagał od nas wypracowania i wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi  aby od1 czerwca powitać Państwa na lotnisku gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego lotniska, a w szczególności zapraszamy przedstawicieli biznesu dla których lotnicze połączenie ze stolicą jest bardzo ważne – dodaje prezes Hamryszczak.

Radości nie kryje także Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Wznowienie operacji lotniczych w naszym porcie lotniczym to wspaniała wiadomość. Jasionka jest w gronie najważniejszych lotnisk w kraju. Mam nadzieję, że stopniowo siatka połączeń będzie się zwiększać i przy zastosowaniu środków bezpieczeństwa będziemy latać również w innych kierunkach – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wraz z uruchomieniem połączeń krajowych wprowadzono dodatkowe procedury które zapewnią bezpieczeństwo. Nowe wytyczne na lotniskach przygotowały światowe i krajowe instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas podróży lotniczych. Najważniejsze z nich to dostępność terminala jedynie dla pasażerów posiadającychważny bilet (oraz opiekunów osób niepełnosprawnych i małoletnich). Obowiązek zakrywania dróg oddechowych. Czynne tylko jedno wejście do terminala gdzie po wejściu dokonywany będzie pomiar temperatury ciała, terminal będzie oznakowany w ten sposób aby pomóc zachować min 1,5 metra dystansu społecznego, w różnych miejscach rozmieszczone zostaną środki dezynfekujące a pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od wylatujących. Zarówno personel lotniska jak i załogi samolotów dokładają wszelkich starań aby to był dla wszystkich #bezpiecznyLOT.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
comments powered by Disqus