PLMP - Pińczów

PLMP - Pińczów (fot. arwp.pl)

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe serdecznie zaprasza wszystkich na ekscytujące widowisko Polska Liga Motoparalotniowa - edycja Pińczów 2015, które organizowane jest przez Aeroklub Regionalny w Pińczowie. Wydarzenie odbędzie się w weekend 29-30.08.2015 r. W podniebnych konkurencjach rywalizować będą piloci motoparalotniowi z całej polski, w tym Kadra Narodowa!

UWAGA: zawodnicy proszeni są o stawienie się 28 sierpnia (piątek po południu).

Rejestracja obowiązuje wszystkich zawodników i należy dokonać jej w systemie rejestracji PSP. W systemie tym, tworząc swój profil tylko raz, możesz się zapisywać na wszystkie edycje Ligi, które się tam pojawią.

Wpłaty wpisowego do udziału w zawodach (60 pln) oraz podpisywanie kart rejestracyjnych będzie się odbywało w piątek na miejscu. Opis lądowiska, jak i mapa są dostępne na oficjalnej stronie ARwP.


Lądowisko Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie (fot. arwp.pl)

Organizatorom zależy na licznym udziale pilotów – szczególnie amatorów, dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z nadarzającej się okazji i spróbowania swoich sił w przygotowanych konkurencjach.

Kierownikiem sportowym tej edycji będzie Marcin Krakowiak, konkurencje są przygotowane bardziej pod możliwości amatorów sportu motoparalotniowego. Przewidywanych jest kilka atrakcyjnych konkurencji, o ile pogoda na to pozwoli.

Lokalny organizator w sobotę zapewnił uczestnikom kuchnię polową na lądowisku. Pełna informacja o noclegach w osobnym artykule.

Organizatorzy przypominają o zabraniu GPSa (rejestratora) do zapisywania śladu lotu, wariometru oraz mapnika. Zalecają też wszystkim zawodnikom wyposażenie się w logger-amod, którego zastosowanie usprawnia im i pilotom rejestracje logów. Zabierając inny GPS niż logger amod pamiętajcie o kabelkach (tylko w przypadku mało popularnych urządzeń).

Organizatorzy przypominają również, że nawet najprostszy mapnik ułatwi wykonanie zadań nawigacyjnych, a jego brak może to wręcz uniemożliwić. Najprostszym i skutecznym mapnikiem jest tarcza z twardego styropianu lub innego materiału na tacy plastikowej, przymocowana taśmami do uda. Dobrze jest również mieć z sobą przezroczystą taśmę klejącą i taśmę typu montażowego szarą.

Każdy zawodnik startujący do konkurencji zdobywa punkty do rankingu PLMP 2015.

Każdy uczestnik obowiązany jest w trakcie zawodów posiadać aktualne uprawnienia do prowadzenia lotów w zgłoszonej klasie, zgodne z przepisami ubezpieczenie OC, oraz sprawny sprzęt: paralotnię, system ratunkowy i napęd.

Więcej informacji na stronie: www.psp.org.pl

Źródło: PSP
comments powered by Disqus