Przejdź do treści
Instruktor w kokpicie, fot. Sławomir Kubiak
Źródło artykułu

Pilocie, którą radę instruktora zapamiętałeś najbardziej? Konkurs, z nagrodą.

W nowym cyklu dlapilota.pl chcieliśmy Was zaprosić do podzielenia się najciekawszymi radami, jakie w trakcie rozmaitych szkoleń lotniczych otrzymaliście od swoich instruktorów. W miarę nabywania umiejętności lotniczych takie wskazówki mają za zadanie korygować nasze umiejętności oraz przyswajaną wiedzę i są formułowane podczas całego procesu nauki latania. Z pewnością wiele z nich głębiej zapada w pamięć, a część jest stosowana w codziennej praktyce lotniczej nawet całe lata po zakończeniu edukacji.

Instruktorzy kształtują w nas lotników i pomagają odpowiednio ukierunkować i spożytkować nasz lotniczy zapał. Ich rady, czasami formułowane jako konstruktywna krytyka, mają pomóc wyprostować nasze niewłaściwe nawyki, które potem gdzieś na dalszym etapie lotniczej kariery mogą obrastać w większe nieprawidłowości.

Zachęcamy do podzielenia się z całym środowiskiem lotniczym najcenniejszymi wskazówkami i uwagami jakie usłyszeliście podczas procesu szkolenia lotniczego. Mogą one dotyczyć każdego jego aspektu, tj. samego pilotażu, przygotowania do lotu czy też podejścia do latania.

Naszym zamiarem jest też uhonorować ludzi, którzy poświęcają adeptom pilotażu swój czas i doświadczenie. Obcowanie z tymi osobowościami pomaga przyswoić lotniczą wiedzę, kształtuje lotniczy charakter i umiejętności osób, które zapragnęły rozwijać swoje lotnicze zainteresowania i marzenia.

Napiszcie nam też o lekcjach życia, które instruktorzy Was przekazali, o obawach, które pomogli przezwyciężyć, o pewności latania, którą Wam dali, czy też wierze, że możecie robić coś, o czym marzyliście, a co wydawało się poza zasięgiem.

Każdy się kiedyś uczył i każdy miał swojego instruktora. Zachęcamy do wspólnej zabawy i wpisywaniu rad w formularzu pod artykułem.

Całość już wkrótce opublikujemy w oddzielnym dużym artykule.

A, na koniec, poprosimy Was o zagłosowanie na najlepszą radę. Osoba która ją przekaże, otrzyma od nas najnowszą edycję naszej publikacji: "Polska, Atlas Lotniczy 2022"

Wasze propozycje, prosimy zgłaszać w formularzu poniżej, lub w komentarzach. W przypadku podaniu nazwiska instruktora, poprosimy również o informację czy instruktor wyraził zgodę, na publikację Jego/Jej nazwiska. Imię można publikować.


Na Wasze głosy czekamy do końca grudnia. 

Zbieranie rad zostało zakończone. Dziękujemy!
Wyniki niebawem na portalu. Stay tuned.


Nasz konkurs jest po części zbieżny z pytaniem "Jaki tekst instruktora lotniczego do dziś pamiętasz z Twojego szkolenia lotniczego" , które Henryk Bronowicki (polski pilot doświadczalny, instruktor lotniczy, pilot komunikacyjny) zamieścił na swoim profilu na portalu społecznościowym facebook. Za Jego zgodą publikujemy poniżej kilka odpowiedzi z wielu, które pojawiły się pod wpisem:

 • ,,Latasz z lewym zwisem, przełóż jaja do prawej nogawki".
 • ,,Uczeń - pilot może się zabić , byle zginął zgodnie z przepisami"
 •  „Za moich czasów to instruktor walił butem po głowie, jak źle się w zakręt weszło”
 • "Leć się zabić sam"
 • "Mam nadzieję, że rozumiesz, że to nie jest gra i mamy tylko jedno podejście do lądowania tym puchaczem"
 • "Kulka ma być cały czas w środku, a nie tylko gdy przelatuje z lewej na prawą"
 • "Z tej twojej akrobacji to najlepiej ci wyszło...podwozie"
 • "Najlepsze loty są samodzielne bo ten z tyłu się nie wpier..la"
 • "W nocy się lata tak jak w dzień... ...tylko jest ciemno"
 • "Przy takich lądowaniach to pewnego dnia skończysz z przednią golenią w dupie"
 • "Kur….Żółty linia między Jajami!!! Masz jaja??"

W pewnym sensie mogą one być inspiracją do przypomnienia sobie rad instruktorów, które zapadły Wam w pamięć. Zapraszamy do wspólnej zabawy:)

Komunikat


Sorry… This form is closed to new submissions.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony