Pierwszy lot Wizz Air z Łodzi

Wizz Air

30 marca 2010 roku węgierskie linie lotnicze Wizz Air zapoczątkowały loty na lotnisku w Łodzi. Airbus A320-232 wylądował tuż po godzinie 15. Na przywitanie nowej linii lotniczej w porcie Straż Pożarna oblała samolot wodą. Jest to tradycja, którą stosuje się w szczególnie ważnych momentach - właśnie na przywitanie nowej linii w porcie, a także na pożegnanie odchodzącego na emeryturę kapitana.

Już od trzech lat władze Portu Lotniczego Łódź starały się o wejście Wizz Air'a do siatki połączeń. Po wysiłkach wielu osób, dzisiaj można świętować sukces. Z Łodzi do Dortmuntu pierwszym rejsem odleciało 100 pasażerów. Szacunkowo średnie obłożenie na peirwszych rejsach samolotu wynosi niecałe 70%.

W rozmowie z portalem sky-watcher.pl rzecznik prasowy Wizz Air, pani Natasza Kazmer przyznała, iż cieszy się bardzo tym faktem, iż kolejne miasto w Polsce zyskało połączenie węgierskimi liniami. Wizz Air będzie się bacznie obserwował rentowności tego połączenia i nie ukrywa, iż wiąże z nim duże nadzieje na sukces. Póki co nie znane są szczegóły dotyczące otwarcia kolejnych połączeń Wizz Air'a z Łodzi, lecz w kręgu zainteresowań jest kolejne miasto - z północnych Niemiec.

Wizz Air w Łodzi to druga po Ryanair'ze tania linia lotnicza. Łódź dla Wizz Air'a to już szóste miasto, do którego lata w Polsce. Flot Wizz Air'a składa się z 30 samolotów z dzoiny Airbus A320, mogących pomieścić do 180 pasażerów. 14 samolotów stacjonuje w polskich bazach.

Autor: Paweł Jakubowski

Źródło: sky-watcher.pl
comments powered by Disqus

Komentarze