Petrolot dostarczy paliwo na lotnisku w Radomiu

Lotnisko Radom Sadków

Port Lotniczy Radom podpisał wstępną umowę z firmą Petrolot na dostawę i tankowanie paliwa do cywilnych statków powietrznych. Petrolot to największy w Polsce dostawca paliwa lotniczego. Lotnisko czeka również na certyfikat. Kontrolerzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego mają się pojawić w porcie na przełomie stycznia i lutego.

Umowa z firmą Petrolot to powód do radości, ale zanim zacznie ona dostarczać paliwo na radomskie lotnisko, potrzebny jest audyt certyfikacyjny, czyli ostatni dokument niezbędny, by rozpocząć działalność lotniskową. O dokument lotnisko ubiega się od lipca, potem na Sadkowie pojawili się audytorzy, którzy wypisali szereg zaleceń. Spółka je wykonała i 10 grudnia, według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego lotniska, Kajetana Orła, złożono dokumenty potwierdzające gotowość radomskiego lotniska do otrzymania certyfikatu. Obecnie port czeka na kolejną wizytę audytorów.
 
Wciąż nie jest gotowy terminal. Jak przyznaje Orzeł, większość prac w terminalu została zakończona. Działa już system wentylacji i klimatyzacji, gotowe jest oświetlenie wewnętrzne oraz trwa końcowy montaż poszczególnych instalacji. W styczniu ułożone zostaną posadzki na powierzchni 3 tys. mkw. Ostatni etap to instalacja poszczególnych urządzeń, jak np. wagi bagażowe i taśmociągi.
 
Na przygotowania do działalności lotniskowej miasto wydało już ponad 40 mln zł. Na listopadowej sesji padły pytania radnych o inwestora zewnętrznego. Prezes lotniskowej spółki odpowiadał, ze „podpisano pięć umów poufności i rozmowy trwają”.
 
Pierwszy samolot odleci z radomskiego lotniska już 19 czerwca. Będą to rejsy czarterowe z Sadkowa do Egiptu, uruchomione przez biuro Alfa Star. Port podpisał stosowną umowę z przewoźnikiem egipskim.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus