PAŻP poszukuje kandydatów na kurs na Informatorów Służby Informacji Powietrznej (FISO)

Informator Służby Informacji Powietrznej (fot. PAŻP)

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kandydatów na stanowisko Informatora Służby Informacji Powietrznej (FISO). Nabór prowadzony jest do ośrodków mieszczących się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Informatorzy FIS odpowiedzialni są za zapewnianie służby informacji powietrznej i służby alarmowej w przestrzeni niekontrolowanej (od ziemi do poziomu lotu FL95, czyli do wysokości około 3000 metrów) nad całym obszarem Polski. Podczas codziennej pracy wykorzystują łączność radiową i zobrazowanie radarowe. Służą informacją, radą i pomocą pilotom lotnictwa ogólnego, państwowego oraz komunikacyjnego. Zapewniają bezpieczeństwo w powietrzu, pomagając załogom statków powietrznych uniknąć kolizji i naruszeń stref przestrzeni powietrznej.

Od kandydatów PAŻP oczekuje między innymi umiejętności działania w warunkach stresowych i utrzymywania długotrwałej koncentracji, sprawności w podejmowaniu decyzji pod presją czasu, obowiązkowości i rzetelności. Warunkiem koniecznym jest ukończone 18 lat i wykształcenie minimum średnie, bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego w mowie i piśmie, nienaganna wymowa i dykcja, a także bardzo dobry stan zdrowia.

Praca Informatorów FIS jest niezwykle ważna i odpowiedzialna. Zachęca prestiżem, ale także bardzo dobrymi warunkami zatrudnienia. Wszystkie wymogi, które trzeba spełnić by móc kandydować do pracy na stanowisku Informatora FIS, a także korzyści z niej płynące, znaleźć można w ogłoszeniach w zakładce KARIERA na stronie www.pansa.pl. Zgłoszenia należy wysyłać do 15.01.2019 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji i życzymy powodzenia!

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus