PAŻP i system CAT robią furorę w Madrycie

Prezentacja systemu CAT podczas World ATM Congress 2019 w Madrycie (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Po pierwszych dwóch dniach trwania targów World ATM Congress w Madrycie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zebrała liczne pochlebne opinie. Oficjalne pochwały spływały do zarówno od gości, jak i od organizatorów. Jeszcze bardziej cieszą te kuluarowe rozmowy, według których PAŻP za swoją obecność w Madrycie mógłby śmiało otrzymać tytuł debiutanta roku.

Wachlarz aktywności Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Madrycie jest niezwykle szeroki. Wśród nich znalazł się demonstrator autorskiego systemu CAT (Common Airspace Tool), obsługiwany przez grupę ekspertów, dla których zarządzanie przestrzenią powietrzną nie ma tajemnic. Przez pierwsze dwa dni WAC cały czas przyciągali oni uwagę gości, a kulminacyjnym momentem była prezentacja przeprowadzona dla zorganizowanej wycieczki tematycznej w ramach SESAR Walking Tours.

Teraz, trzeciego dnia World ATM Congress, nasi eksperci są cały czas na miejscu, skłonni odpowiedzieć na wszystkie pytania i zademonstrować na kilku monitorach zasady działania udoskonalonego narzędzia, jakim jest najnowsza generacja systemu CAT. Zapraszamy!

CAT wspiera pełny proces przedtaktycznego i taktycznego zarządzania przestrzenią powietrzną, również w środowisku Free Route Airspace. Posiada rozbudowaną funkcjonalność badania kolizyjności między zamawianymi strukturami przestrzeni, wbudowane filtry czasu i wysokości, a także automatyczne określanie dostępności stałych i warunkowych dróg lotniczych. Umożliwia monitorowanie wykorzystania struktur przestrzeni powietrznej w czasie rzeczywistym. oraz weryfikuje kolizyjność trasy lotu z elementami przestrzeni powietrznej zarezerwowanymi na wyłączność dla innych użytkowników.

Nowa generacja systemu CAT obejmuje szereg modernizacji i usprawnień. Korzyści z nich płynące przekładają się na optymalizację wykorzystania przestrzeni powietrznej poprzez wdrożenie zaawansowanych mechanizmów wspierających dynamiczne zarządzanie jej elastycznymi elementami. Minimalizując zarazem wpływ aktywności stref na całokształt komunikacyjnego ruchu lotniczego. Dla personelu operacyjnego AMC istotnym jest wprowadzenie narzędzia do automatycznego przyjmowania i uzgadniania zamówień przestrzeni powietrznej.

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego filmu o systemie CAT:


Przeczytaj również:
Gigantyczne zainteresowanie polskimi rozwiązaniami dronowymi na targach w Madrycie

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus