Paralotniowy Puchar Dzikowca 2017

Dzikowiec - startowisko paralotniowe (fot. paralotnie-sudety.pl)

Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety zaprasza paralotniarzy do udziału w zawodach o Puchar Dzikowca 2017, który jest cykliczną imprezą rekreacyjną organizowaną od 2005 roku. Zawody rozpoczęły się 1 kwietnia i zakończą 1 października.

Miejsce rozgrywania zawodów to Boguszów - Gorce, góra Dzikowiec, punkt DS. Loty do każdej konkurencji mogą być wykonywane w ramach wyznaczonego terminu za wyjątkiem okresu udostępniania górnej części trasy zjazdowej dla narciarzy.

Rejestracji uczestnika można dokonać na stronie zawodów lub wysyłając e-mail do sędziego: paralotnie@poczta.onet.pl. Dopuszcza się możliwość rejestracji w chwili zgłoszenia pierwszego przelotu.

Dokumentowanie przelotów odbywa się za pomocą GPS z funkcją zapisu śladu w postaci pozycji i wysokości.

Do zawodów mogą być zgłaszane loty wykonane wyłącznie na paralotni w locie swobodnym (bez napędu), ze startem wykonanym w cylindrze startowym DS. Nie dopuszcza się startu lotnego. Loty, których początek znajdzie się poza wyznaczonym obszarem nie będą brały udziału w klasyfikacji.

Loty będą klasyfikowane w trzech konkurencjach:

1) AAT - Konkurencja obszarowa z czterema PZ.

2) AAT - Konkurencja obszarowa z dwoma PZ.


W dwóch pierwszych konkurencjach zadaniem pilota jest prawidłowo wystartować, odwiedzić wyznaczone obszary w podanej kolejności, pozostawić w nich przynajmniej jeden punkt trackloga oraz dolecieć do mety pokonując jak największą odległość.

3) Przelot otwarty. Zadanie polega na odleceniu na jak największą odległość od punktu DS. Odległość punktowana wyznaczona zostanie od punktu DS do punktu tracka najdalej oddalonego od DS, będącego metą konkurencji. Meta dla przelotu otwartego może mieć charakter lotny.

Punkty poszczególnych pilotów sumowane z każdej konkurencji będą stanowić ranking główny. Na jego podstawie zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Dzikowca.

Loty można zgłaszać w dowolnej kolejności zaliczania konkurencji. W każdej konkurencji może wziąć udział tylko jeden, najlepszy lot pilota. Punkty za konkurencję naliczane będą z wykorzystaniem poniższej formuły:
• dystans minimalny do zaliczenia lotu: 4 km,
• maksymalna ilość punktów za konkurencję,
• piloci z wynikiem innym niż maksymalny otrzymują punkty wg następującej zależności: ({dystans pilota w konkurencji} / {najlepszy dystans w konkurencji}) * {max. ilość punktów dla konkurencji}

Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest w Regulaminie oraz na stronie zawodów.

Źródło: Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety
comments powered by Disqus