Przejdź do treści
Stacja paliw na lotnisku w Michałkowie i samolot (fot. Aeroklub Ostrowski)
Źródło artykułu

Paliwo Avgas 100 LL i PB95 dostępne na lotnisku w Michałkowie

Uwaga piloci planujący przylot na lotnisko Ostrów Wielkopolski-Michałków (EPOM) w województwie wielkopolskim. Mamy dla was dobrą wiadomość. Od kilku dni dostępne jest tam paliwo lotnicze Avgas 100LL.

Aeroklub Ostrowski podjął się inwestycji w nowoczesną stację paliw lotniczych ze względu na dobrą lokalizację w tym rejonie Polski i wcześniejsze wielokrotne zainteresowanie przylatujących samolotów z Polski i zza granicy. Decyzja o budowie stacji zapadła na przełomie 2019/2020 roku. Finalnie udało się uruchomić tankowanie komercyjne w kwietniu tego roku.

– Nie obyło się bez trudności, ale cieszymy się, że już możemy funkcjonować. Jest to jedna z największych inwestycji Aeroklubu Ostrowskiego w ostatnich latach – mówi Karol Skarżyński, Dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego.

Dodatkowym atutem lotniska w Michałkowie jest oświetlony pas trawiasty, utwardzony kostką plastikową z możliwością operacji również w nocy. Aeroklub liczy, że to i inne udogodnienia na lotnisku wpłyną pozytywnie na ruch lotniczy w rejonie, zarówno jeśli chodzi o loty szkolne jak i prywatne. Na terenie lotniska znajduje się restauracja, w tym obszarze również mamy zmianę w tym roku co może także przyciągnąć nowych klientów.

 – W tej chwili tankowanie obsługują pracownicy Aeroklubu Ostrowskiego. W przyszłości w ramach zapotrzebowania inwestycja może być rozszerzona o opcję samoobsługi oraz paliwo JET A-1 – zapowiada Karol Skarżyński.

Ustawianie stacji paliw na lotnisku w Michałkowie (fot. Aeroklub Ostrowski)

Aeroklub Ostrowski z początkiem kwietnia sfinalizował inwestycję dotyczącą powstania i uruchomienia stacji paliw. Od dnia 14 kwietnia 2022 r. na lotnisku w Michałkowie można zatankować paliwo lotnicze Avgas 100LL. Dostępne jest też paliwo PB95. Paliwo dostarczane jest przez Orlen. Pierwsi piloci już skorzystali.

• Cena AVGAS 100 LL bez akcyzy:  netto 6,50 PLN
• Cena AVGAS 100 LL z akcyzą:  netto 8,50 PLN
• Cena Pb 95:  netto 6,50 PLN

Płatności za paliwo można dokonać gotówką lub kartą. Tankowanie na lotnisku w Michałkowie możliwe jest 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00 – 16:00. Tankowanie poza wymienionymi godzinami jest możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym , tel: +48 793 474 312 / +48 500 029 537.

Dodatkowo Aeroklub Ostrowski wprowadza RABAT w wysokości 50% na opłatę za lądowanie w przypadku zatankowania minimum 50 litrów dowolnego paliwa. Ewentualne inne pytania można kierować na adres mailowy paliwo@michalkow.pl

Więcej informacji o paliwach na stronie: www.dlapilota.pl

Stacja paliw na lotnisku w Michałkowie (fot. Aeroklub Ostrowski)
Stacja paliw na lotnisku w Michałkowie - widok z góry (fot. Aeroklub Ostrowski)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony