Przejdź do treści
Szybowiec na lotnisku  w Piotrkowie Trybunalskim - lądowanie (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

Otwarte Zawody Szybowcowe i Samolotowe na celność lądowania w Piotrkowie Trybunalskim

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza do udziału w Otwartych Zawodach Szybowcowych i Samolotowych na celność lądowania pamięci pilota Macieja Jaśkiewicza, który 3 września 2022 r. zginął w katastrofie samolotu SC-7 Skyvan.

Zawody zostaną rozegrane w dniu 8 października 2022 r. na lotnisku Piotrków Trybunalski (EPPT).

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy instruktorzy, piloci i uczniowie spełniający warunki do lotów samodzielnych. Piloci nie spełniający takowych wykonują loty z instruktorem bezpiecznikiem.

Kolejkę do startu ustala organizator. Lądowania będą oceniane taśmą od wyznaczonej linii. Liczy się dotknięcie podwozia głównego. Komisja sędziowska 3-osobowa zostanie powołana przez HT.

Do drugiej kolejki zostanie zakwalifikowanych pierwszych 6 zawodników. Nagrody za: pierwsze, drugie i trzecie miejsce.  Dyplomy: do szóstego miejsca. Pierwsze miejsce: puchar przechodni ufundowany przez dyrektora AZP. Trzykrotne zdobycie pucharu powoduje przejście na własność zawodnika.

Wpisowe dla wszystkich zawodników – 40zł (grill) płatne w biurze AZP. Opłata za lot według stawek aeroklubu.

Po zawodach Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza do Klubu ODLOT na wieczór wspomnień o tragicznie zmarłym pilocie aeroklubu Macieju Jaśkiewiczu. 

W przypadku niesprzyjającej pogody termin rezerwowy zawodów to 9 października 2022 r.

Więcej informacji na stronie www.azp.com.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony