Ogólnopolskie zawody modeli makiet w klasie F4H-P w Bobrownikach

Ogólnopolskie zawody modeli makiet w klasie F4H-P w Bobrownikach (fot. skm-bobrowniki.pl)

Sportowy Klub Modelarski Bobrowniki zaprasza modelarzy do udziału w Ogólnopolskich zawodach modeli makiet w klasie F4H-P, które odbędą się w sobotę 19 czerwca 2021 r. na lotnisku modelarskim w Bobrownikach.

Kilka lat temu "Płocka Grupa Modelarska RC" wraz z kolegami z redakcji "Przeglądu modelarskiego" postanowiła spopularyzować modelarstwo redukcyjne oraz zachęcić wszystkich modelarzy do startów w zawodach modelami redukcyjnymi (makietami).

Tak zrodziła się krajowa klasa F4H-P rządząca się odrębnym, uproszczonym w stosunku do przepisów FAI regulaminem.

By wystartować w tej klasie zawodnik nie musi być członkiem aeroklubu, stowarzyszenia lub klubu. Nie musi mieć licencji sportowej Wystarczy posiadanie latającego modelu RC będącego uproszczonym odwzorowaniem załogowego statku powietrznego i chęć sprawdzenia posiadanych umiejętności pilotażu.

Zawodnik musi jednak posiadać obowiązkowe Prawem Lotniczym ubezpieczenie OC i być zarejestrowany jako operator zgodnie z przejściowymi przepisami eksploatacji bezzałogowy statków powietrznych (BSP).

Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów tylko jeden model i może mieć jednego pomocnika, który nie może dotykać nadajnika podczas oficjalnego lotu. Ocena za loty odbędzie się zgodnie z opracowanym na podstawie doświadczeń Płockiej Grupy Modelarskiej RC i przepisów FAI dla klasy F4C regulaminem.

Zapraszamy na zawody makiet w klasie F4H-P wszystkich modelarzy posiadających makiety (półmakiety) o masie startowej do 15 kg (bez paliwa lub akumulatorów). Jeżeli są modelarze zainteresowani podobnymi zawodami, a posiadający modele o masie startowej 15 – 25 kg, organizatorzy proszą o przesyłanie również zgłoszeń z zaznaczeniem, że model ma masę startową powyżej 15 kg. W przypadku zainteresowania i zgłoszenia się chętnych zawody dla modeli o masie startowej >15 kg organizatorzy przeprowadziliby w dniu 18 czerwca 2021 (piątek).

Zgłoszenia udziału w zawodach należy przesyłać na adres e-mail: sempmg@poczta.fm

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.skm-bobrowniki.pl

Źródło: skm-bobrowniki.pl
comments powered by Disqus