Odprawa przeciwlotników i radiotechników

fot. Paulina Epler

Na posterunku radiolokacyjnym 140 kompanii radiotechnicznej w Dębinie, w 32 dywizjonie rakietowym OP w Olszewnicy oraz w dowództwie 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej OP na Bemowie odbywała się odprawa rozliczeniowo-zadaniowa kierowniczej kadry Wojsk Obrony Przeciwlotniczej i Wojsk Radiotechnicznych połączona z oceną dyscypliny w jednostkach.

Przybyli na odprawę oficerowie szczegółowo omówili najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcia WOPL i WRt (Euro 2012, ćwiczenie Anakonda -12); poddali analizie poziom dyscypliny personelu jednostek WOPL i WRt, stan infrastruktury, poziom znajomości języka angielskiego. W odprawie uczestniczyli szef WOPLiRt generał brygady Michał Sikora, zastępca szefa WOPLiRt pułkownik Piotr Jurek, dowódcy: 3. Brygady Rakietowej OP i 3 Brygady Radiotechnicznej, komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, komendant Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, dowódcy podległych dywizjonów i batalionów, kadra Szefostwa WOPLiRt oraz wyznaczeni oficerowie z podległych jednostek.


Generał Sikora z satysfakcją stwierdził, że mimo dużej intensywności zmian zachodzących w ostatnich latach w Wojskach OPL i Wojskach Radiotechnicznych, zadania zaplanowane na 2012 rok przeciwlotnicy i radiotechnicy wykonali na bardzo dobrym poziomie.

Paulina Epler

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus

Komentarze

A więc .... chyba wojna, manewry poszły na 5. A dzisiaj gen. Pacek coś z lufcika walnął o rekwirowaniu motocykli na potrzeby dzielnej armii