Przejdź do treści
Źródło artykułu

Odlotowy wrzesień i Święto Latawca w październiku w Płocku

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zapowiedział odlotowy wrzesień. Rozpoczęły się przygotowania do Święta Latawca.

Przez trzy kolejne wrześniowe piątki w aeroklubowej Modelarni będą prowadzone latawcowe warsztaty. Kto nie czuje się na siłach budować latawiec samodzielnie lub chce zbudować bardziej zaawansowaną konstrukcję może liczyć na pomoc w Aeroklubie. Warsztaty są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona ze względu na pojemność pracowni.

Będą też warsztaty otwarte dla szerszej grupy uczestników, które AZM planuje zorganizować w dniu 30 września (sobota) w Galerii Wisła w Płocku tuż przed główną imprezą na lotnisku. Aeroklub potwierdzi to osobnym postem.

A już 1 października na lotnisku w Płocku kolejne, magiczne, kolorowe Święto Latawca, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami na coroczne zawody modeli latawców. Zbudujcie własny kolorowy latawiec i stańcie do zawodów na naszym lotnisku! Do wygrania puchary, dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe – zachęcają do udziału w imprezie organizatorzy.

Zapewniamy zabawę dla całych rodzin! Atrakcje lotnicze, loty widokowe, dmuchańce, trampoliny i warsztaty dla dzieci, strefa gastronomiczna, a przede wszystkim miło i aktywnie spędzony czas z Waszymi pociechami – dodają.

Święto Latawca jest imprezą z 65 letnią tradycją, organizowaną z myślą o najmłodszych miłośnikach sztuki lotniczej, dlatego zajmuje szczególne miejsce w sercach członków i pracowników Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Wydarzenie corocznie odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka i Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Tegoroczne Święto Latawca dofinansowano także z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony