Odlotowy ślub? Tylko w Troszynie

Odlotowy ślub w Troszynie (fot. Troszyn Polski - Parafia Pw. Św. Leonarda/FB)

Jak poinformował portal TerazGabin.pl, parafia pw. Świętego Leonarda w Troszynie Polskim jest wyjątkowa w całej Diecezji Płockiej. Wszystko za sprawą małej liczby parafian i wyjątkowej pasji Księdza Proboszcza, która powoli staje się nieodłącznym elementem parafialnego życia.

Ksiądz Proboszcz Stanisław Pietkiewicz jest pilotem i szybowcowym instruktorem. Przy plebanii stworzył coś na podobieństwo lotniska. To kilkaset metrów wyrównanego i obsianego trawą pola. Znajomi lotnicy zaprzyjaźnili się z parafianami. Biorą udział w uroczystościach, które odbywają się na terenie troszyńskiej parafii.

W połowie października w pięknym, zabytkowym kościółku miał miejsce ślub. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że para młoda i goście przylecieli na uroczystość samolotami. Widok nowożeńców wysiadających z samolotu i idących pod rękę w kierunku kościoła może nieco zaskakiwać. Z pewnością jest to widok, niespotykany zbyt często, tym bardziej w Troszynie.

Na tę okoliczność został przygotowany krótki filmik, który być może zachęci innych lotników do odwiedzin parafii w Troszynie Polskim. Ksiądz Proboszcz i parafianie zawsze miło witają gości. Czy wieść o "nieziemskich ślubach" rozniesie się wśród lotniczej braci i takich ślubów będzie więcej? Bardzo na to liczymy.

Więcej informacji oraz film na stronie www.terazgabin.pl

Źródło: terazgabin.pl
comments powered by Disqus