Odlotowa Noc Muzeów. Historia polskiego lotnictwa w zasobach archiwalnych
Archiwum Akt Nowych, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Urząd Lotnictwa Cywilnego, 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej wraz z Technikum Lotniczym nr 9 im. Bohaterów Narwiku, Technikum nr 11 im. Piotra Wysockiego oraz Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie zapraszają na niepowtarzalną podróż przez XX wiek, ukazując, jak polscy pionierzy lotnictwa kształtowali historię nieba.
W ramach tegorocznej Nocy Muzeów już 17 maja 2025 r. w godz. 17:00–22:00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem: "Odlotowa Noc Muzeów: Historia polskiego lotnictwa w zasobach archiwalnych". Impreza odbędzie się w Archiwum Akt Nowych w Warszawie, ul. Hankiewicza 1.
To niepowtarzalna okazja, by odkryć fascynującą historię polskiego lotnictwa ukrytą w archiwalnych dokumentach, zdjęciach i eksponatach. Na przybywających gości czeka mnóstwo atrakcji – wystawy, pokazy multimedialne, spotkania z pasjonatami lotnictwa, warsztaty i wiele więcej!
Uczestnicy będą mieli okazję:
- obejrzeć unikalne zbiory, filmy i wystawy,
- wziąć udział w prelekcjach i pokazach,
- spotkać się z ekspertami i pasjonatami lotnictwa,
- uczestniczyć w licznych atrakcjach, które pozwolą lepiej poznać historię polskich skrzydeł!
W programie (plac przy budynku AAN - atrakcje plenerowe):
- Konkursy i quizy dla dzieci i młodzieży,
- Konkurs: „Jak poprawnie spakować walizkę podróżną?”,
- Pokazy pierwszej pomocy i prezentacja broni,
- Stoiska: AAN, NAC, ULC, 18. SBOT, PANS, Technikum nr 9 i 11,
- Prezentacja szybowca, pokaz drona, porady ekspertów UAV,
- Symulatory lotu – wykonaj swój pierwszy lot,
- Symulator szybowca,
- Laboratorium silnika turbinowego – pokaz „odpalenia” – *(Będzie głośno! Na miejscu będą dostępne zatyczki do uszu),
- Kosz balonowy z butlą – widowiskowe pokazy ognia od 20:30,
- Fotostanowisko – zdjęcia w lotniczym klimacie,
- Pokaz kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, pokaz znaków Marshallera.
Ponadto:
- Warsztaty „Jak dbać o fotografie w domowym archiwum?”
- Odlotowe kino
- Zwiedzanie AAN i NAC z przewodnikiem – *od 17.00 (o każdej pełnej godzinie)
- Punkt informacyjny Rzecznika Praw Pasażerów
– Niezwykła atrakcja! Zdjęcie z prawdziwymi sowami – tylko u nas! Będzie to wyjątkowa noc pełna emocji, wiedzy i niezapomnianych wrażeń. Przyjdź, odkryj, przeżyj i wznieś się z nami w przestworza historii! Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych! – zachęcają do udziału organizatorzy.
Wstęp wolny!
Szczegółowy program wydarzenia poniżej.
Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/events/607762212320178



Komentarze