Przejdź do treści
Źródło artykułu

Odlotowa 5 – znów pobiegniemy po pasie startowym bydgoskiego lotniska

18 marca 2023 r. z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., wystartują nie tylko samoloty, także miłośnicy biegania i aktywnego spędzania czasu. Czas na drugą edycję biegu – Odlotowa 5. Ta wyjątkowa "operacja" zaplanowana jest na godzinę 12:00.

Prosta, utwardzona i płaska trasa to idealna okazja do wspólnego startu profesjonalistów oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę. Takie warunki, z pewnością przyniosą poprawę życiowych rekordów na dystansie 5 km oraz zapewnią odlotową zabawę.

Po udanej, pierwszej edycji biegu w kwietniu 2022 roku, czas na drugą odsłonę wspólnego biegania po pasie startowym Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dla wielu osób będzie to pierwsza okazja do tego by stanąć na płycie regionalnego lotniska i zobaczyć port "od kuchni".

Trasa zostanie wyznaczona na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. w strefie zastrzeżonej – drogi kołowania, droga startowa. Informacje na temat trasy i jej plan zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora po wyznaczeniu trasy przez PZLA.

Długość trasy wynosi 5 km. Organizator określa limit czasu ukończenia Odlotowej5 na 60 minut.

Dla uczestników dostępne są dwa pakiety startowe: z koszulką (100 zł) lub bez koszulki (60 zł), które zawierają: pamiątkowy medal po ukończeniu biegu, numer startowy z chipem bezzwrotnym do pomiaru czasu, pamiątkową kartę boardingową, niespodzianki od sponsorów biegu (w przypadku ich pozyskania).

Lista startowa będzie otwarta do wyczerpania limitu miejsc 999, jednak nie dłużej niż do 5.03.2023 r. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej www.sportmaniacs.com

Na zwycięzców Open jak i odpowiednich kategorii wiekowych przewidziano liczne nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

"Odlotowa 5" wpisuje się w cykl Biegowe Pory Roku 2023, organizowanego przez Akademię Mistrzów Sportu i Budstol Invest.

Ubieramy wygodne, sportowe buty i widzimy się 18 marca na starcie!

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie organizatora www.amsportu.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-odlotowa5 oraz na profilu facebookowym Odlotowa 5.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony