Odlot na fizyce

WSK Rzeszów i Dolina Lotnicza

Efektownym pokazem WSK i Stowarzyszenie Dolina Lotnicza zakończyły... rok szkolny

Na jakiej zasadzie lata balon? Dlaczego sterowce okazały się zawodne? O tym i nie tylko mieli okazję przekonać się "na własnej skórze" uczniowie II LO w Rzeszowie. W tej szkole odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym pokazowa lekcja fizyki.

Takie interaktywne zajęcia zostały przeprowadzone już w sumie w 166 szkołach. Miały na celu przybliżenie uczniom praw fizyki i zainteresowanie ich przedmiotem. Pokazy zostały dopasowane do treści nauczania i zaakceptowane przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

To nie przypadek. - Od dwóch lat realizujemy interaktywne projekty edukacyjne "Odlotowa fizyka" w gimnazjach oraz "Sugestia" w szkołach ponadgimnazjalnych - informuje Patrycja Radwańska z Działu Personalnego WSK Rzeszów, koordynator programu "Czas na inżyniera". - Ze względu na tak ogromne zainteresowanie ze strony szkół, interaktywne programy w przyszłym roku szkolnym na pewno będą kontynuowane.

Zyskują przede wszystkim uczniowie

Pokazy prowadzą zapaleńcy: Marcin Rączka z UR, Grzegorz Łobodziński, Sebastian Marszałek, Michał Wojas z Politechniki Rzeszowskiej. - Nasza strategia jest taka, że na początku pokazu staramy przekazać porcję wiedzy, a potem "lecimy" już z doświadczeniami.

Czytaj całość artykułu na stronie Super Nowości.

Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus