Oddaliśmy hołd i uczciliśmy pamięć poległych

Siły Powietrzne

24 listopada po raz kolejny odbył się uroczysty koncert i odprawiona została Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska Sił Powietrznych, którzy ponieśli śmierć w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą.

Inicjatorem tych corocznych spotkań, gdzie uczestniczą bliscy poległych, koledzy i przyjaciele jest Dowódca Sił Powietrznych i Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy, Którzy Zginęli w Katastrofach Lotniczych „W CIENIU ORŁA".

Tegoroczną uroczystość zakończyła Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska, którzy ponieśli śmierć w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą. Mszę koncelebrował Biskup Polowy WP Józef Guzdek i dziekan Sił Powietrznych ks. płk Janusz Radzik. W czasie mszy bp Guzdek nawiązał do poległych mówiąc „Dziś wspominamy oficerów, żołnierzy WP oraz pracowników Sił Powietrznych, którzy z pasją zdobywali umiejętności, aby latać wysoko pod niebem".

W uroczystości wzięli udział: dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski z podległą kadrą dowódczą, rodziny poległych, byli dowódcy Sił Powietrznych, oficerowie instytucji centralnych MON, seniorzy lotnictwa, podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i uczniowie Liceum Lotniczego z Dęblina.

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus