Od GSA do EUSPA – korzyści dla polskiego sektora kosmicznego

Webinarium "Od GSA do EUSPA – korzyści dla polskiego sektora kosmicznego" (fot. polsa.gov.pl)

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza do udziału w webinarium "Od GSA do EUSPA – korzyści dla polskiego sektora kosmicznego", które odbędzie się 20 kwietnia 2021 r. Początek o godzinie 9:30.

Już niedługo nastąpi przekształcenie European GNSS Agency (GSA) w European Union Agency for the Space Programme (EUSPA). W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się więcej szczegółów na temat szczegółów tej zmiany. Dodatkowo zostanie przedstawiona inicjatywa Cassini i wynikające z niej korzyści dla polskiego sektora kosmicznego. Przedstawiony zostanie także program Horyzont Europa i projekty związane z kosmosem jakie w jego ramach mają się pojawić.

Wydarzenie będzie także możliwością na zaprezentowanie swojej działalności oraz znalezienia partnerów do projektów lub rozmowy z GSA podczas przewidzianego networkingu. Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojej instytucji podczas wydarzenia Polska Agencja Kosmiczna prosi o kontakt przez adres e-mail: oskar.zdunek@polsa.gov.pl. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Agenda wydarzenia:

9:30 – 9:45 – Rozpoczęcie konferencji
•  Grzegorz Wrochna, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej
•  Rodrigo da Costa, Dyrektor wykonawczy GSA (European GNSS Agency)

9:45 – 10:30 Sesje tematyczne:
•  Nowa rola GSA/EUSPA
•  Inicjatywa Cassini – Justyna Redelkiewicz, Kierownik Sekcji Rozwiązań dla Konsumentów, GSA
•  Horyzont Europa – Marta Krywanis, Kierownik sekcji badań i rozwoju, GSA
•  Horyzont Europa i KPK PB UE – Piotr Świerczyński, Kierownik Sekcji Konkurencyjności Przemysłowej, Dział Krajowego Punktu Kontaktowego, NCBR

10:30 – 11:00 – Sesja Q&A

11:00 – 11:30 – Polskie podmioty w sektorze kosmicznym – prezentacja

11:30 – 12:00 – Networking (firma-GSA, firma-firma)

12:00 – Zakończenie konferencji 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim z wyjątkiem rozpoczęcia konferencji, które odbędzie się w języku angielskim. Rejestracja oraz link do wydarzenia: www.live.remo.co/e/webinarium-polsa/register

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna
comments powered by Disqus