Przejdź do treści
Dr inż. Jarosław Gniazdowski, dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Przylepie-Zielonej Górze w GOŚĆ NA 96FM (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

O tym jak zostać mechanikiem lotniczym opowiada dyrektor OSL w Przylepie-Zielonej Górze

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023-2024. Na przyszłych mechaników lotniczych czeka Instytut Inżynierii Mechanicznej, który będzie kształcił na kierunku Inżynieria Lotnicza na pierwszym stopniu z tytułem inżyniera.

Absolwent studiów jest przygotowany do pracy w zawodzie lub studiów drugiego stopnia. Absolwent zdobywa wiedzę oraz praktyczne umiejętności umożliwiające przystąpienie do egzaminów w certyfikowanym ośrodku egzaminacyjnym w zakresie obsługi technicznej PART 147 (mechanik lotniczy kategorii B1.2).

Przypomnijmy, że 16 stycznia 2020 r. w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim, Zespołem Szkół Technicznych w Zielonej Górze i Aeroklubem Ziemi Lubuskiej dotyczące podjęcia wspólnych działań, których efektem będzie rozpoczęcie szkolenia lotniczego w Instytucie Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego (mechanik lotniczy i pilot samolotowy), szkolenia na poziomie średnim mechaników lotniczych w Zespole Szkół Mechanicznych, szkolenia praktycznego mechaników lotniczych w Organizacji Part M oraz szkolenia pilotów samolotowych w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Rekrutacja ma studia na kierunku Inżynieria Lotnicza w Instytucie Inżynieria Mechaniczna stały się faktem.

2 czerwca dr inż. Jarosław Gniazdowski, dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Przylepie-Zielonej Górze, w audycji GOŚĆ NA 96FM opowiedział o tym jak zostać mechanikiem lotniczym.

Marzyłbym o tym, żebyśmy w przyszłości kształcili pilotów i myślę, że wcześniej czy później to się stanie – mówił w audycji Gość na 96FM dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Przylepie-Zielonej Górze dr inż. Jarosław Gniazdowski. –  Póki co szkoleniem, objęci zostaną przyszli mechanicy. W całej niemal Europie brakuje pracowników branży mechanicznej.

Ile zarabia mechanik? Niemało. Dobry mechanik może zarobić nawet 25 000 zł miesięcznie. Ale przed studentami ogromna ilość pracy, praktyki a przede wszystkim nauki.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony