Przejdź do treści
Źródło artykułu

O tajnikach latania w strefie edukacyjnej Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Nowotarski Piknik Lotniczy to impreza każdorazowo ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rodowitych Podhalan, jak i wśród turystów. W tym roku, w dniach 8-9 lipca 2023 r. na terenie lotniska Aeroklubu Nowy Targ, odbędzie się już dwunasta edycja tego wydarzenia.

Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć na nowotarskim niebie statki powietrzne i akrobacje gwiazd, o których już wcześniej informowaliśmy. Ponadto organizatorzy pragną nie tylko utrzymać wysoki poziom imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym, ale także wzbogacić Piknik o nowość: część edukacyjną Sky&Space.

W ramach tego modułu profesjonaliści z branży lotniczej i kosmicznej opowiedzą o tajnikach swojej pracy i rozwoju. Będzie możliwość poznania pilotów i specjalistów z sektora kosmicznego, a studenci (Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska i in.) przygotowali ciekawe wystawy! Dla najmłodszych uczestników przewidziano konkurs Lego (szczegóły i regulamin TUTAJ).

Będą ciekawe prezentacje o lotnictwie i kosmosie. Będziecie mogli posłuchać o drodze do bycia mistrzem Lukasza „Luke” Czepieli, o tym co robią astronauci misji analogowych od Wiktorii Dziaduły czy kilka słów pasji modelarskiej od Dawida Kubackiego. O bezpieczeństwie infrastruktury kosmicznej opowie Michał Pilecki - Dyrektor oddziału terenowego w Rzeszowie Polskiej Agencji Kosmicznej, czy o Polskim Przemyśle Kosmicznym dzięki Polskiej Fundacji Przemysłu Kosmicznego. Kosmiczny Konkurs będzie się odbywał pod okiem Marcina Gizy - Prezesa fundacji SpaceShip.

Organizatorzy będą na was czekać w naszym edukacyjnym namiocie.

Moduł edukacyjny będzie nie tylko atrakcyjną i wartościową formą spędzenia wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, ale także formą promowania inżynierii lotniczej i kosmicznej.

Na Pikniku nie zabraknie także koncertów, strefy rozrywkowej z wesołym miasteczkiem i dobrze zaopatrzonej gastronomii.

Więcej informacji na stronie www.pikniknowotarski.pl oraz na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Nowotarski Piknik Lotniczy – zapowiedź atrakcji
XII Nowotarski Piknik Lotniczy już w ten weekend
Kosmicznie odlotowy konkurs w ramach XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony