Przejdź do treści
XII Nowotarski Piknik Lotniczy - plakat (fot. Lotnisko Nowy Targ)
Źródło artykułu

XII Nowotarski Piknik Lotniczy już w ten weekend

Dwunasta edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego odbędzie się już za kilka dni. Jak zwykle dla fanów lotnictwa nie zabraknie atrakcji.

Już wkrótce na nowotarskim niebie będziemy mieli okazję zobaczyć legendarny Boeing Stearman! To ikoniczny dwupłatowy samolot treningowy i akrobacyjny z otwartym kokpitem, który został zaprojektowany w latach 30. XX wieku przez Stearmana Aircraft Company. Stearman był wykorzystywany jako samolot szkolny dla pilotów wojskowych w Stanach Zjednoczonych podczas II wojny światowej. 

Boeing Stearman jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych samolotów na imprezach lotniczych. Jego klasyczny design, historia i znakomita manewrowość przyciągają uwagę publiczności. Tak będzie z pewnością i tym razem.

Gwiazdą tegorocznego pikniku lotniczego w Nowym Targu będzie również grupa akrobacyjna Firebirds – zespół doświadczonych pilotów, których pasja do latania i umiejętności w manewrach powietrznych są bezkonkurencyjne. Od wielu lat prezentują swoje niezwykłe pokazy na różnych piknikach lotniczych i imprezach na całym świecie, zdobywając uznanie i podziw publiczności.

Podczas pikniku lotniczego w Nowym Targu Firebirds zaprezentują publiczności niezapomniany spektakl. Zobaczymy imponujące pętle, przewroty i inne skomplikowane manewry wykonywane w pełnej synchronizacji.

Goście, którzy przybędą na pokazy na lotnisku w Nowym Targu, będą mieli okazję zobaczyć też jedyny w swoim rodzaju samolot L-29 Delfin. To klasyczny samolot odrzutowy zbudowany w Czechosłowacji w latach 60. XX wieku. Jego charakterystyczne kształty i dynamiczny design wciąż przyciągają wzrok i zapewniają niezapomniane wrażenia dla każdego miłośnika lotnictwa. 

Wyjątkową cechą tego odrzutowego samolotu jest możliwość wykonywania startów i lądowań z lotniska trawiastego co będziemy mogli zaobserwować podczas jego pokazów.

Ważna informacja dla pilotów. Na Nowotarski Piknik Lotniczy będzie można przylecieć własnym statkiem powietrznym.

•  8 lipca (sobota) – przyloty do godz. 11:00, odloty po godz. 20:00.

•  9 lipca (niedziela) – przyloty do godz. 10:00, odloty 19:30.

Kontakt przyloty – Jakub Świst tel. 511197516, e-mail: jsjantar@gmail.com

Do zobaczenia w dniach 8-9 lipca w Nowym Targu!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony