O dronach w świecie pomiarów. Konferencja i wystawa w Kielcach
Dynamiczny rozwój technologii i wysoka precyzja dronów sprawia, że bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w wielu obszarach m.in. w branży budowlanej, transportowej, kosmicznej, rolniczej, rozrywkowej, reklamowej, turystycznej i ubezpieczeniowej. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie technik dronowych do specjalistycznych pomiarów. Właśnie na tej kwestii skupili się organizatorzy wydarzenia International Drone Event – Świat Pomiarów w Kielcach – dwudniowej konferencji dronowej, składającej się z części: merytorycznej – panelowej oraz wystawowej.
Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu, musi się zarejestrować: www.targikielce.pl/ide/konferencja/zgloszenie-udzialu
Specjalistyczne wykłady z udziałem ekspertów
W programie konferencji nie brakuje specjalistycznych wystąpień z udziałem ekspertów i praktyków. Wykłady pierwszego dnia IDE – Świat Pomiarów odbędą się w dwóch sesjach tematycznych: administracja i nauka oraz przemysł. W otwarciu wydarzenia udział weźmie prof. dr hab. Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar, który zaprezentuje działalność badawczo-rozwojową instytutu. Prelegentami konferencji będą także Maciej Włodarczyk, kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Patryk Wróblewski z Katedry Rozpoznania Obrazowego Wojskowej Akademii Technicznej, Dariusz Werschner, pełnomocnik Ministra Infrastruktury do spraw Bezzałogowych Statków Powietrznych oraz przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Tematy prelekcji dotyczyć będą między innymi przestrzeni powietrznej dla Bezzałogowych Statków Powietrznych, działań Ministerstwa Infrastruktury na rzecz rozwoju branży dronowej oraz opracowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych.
Z kolei prelegentami przemysłowej sesji będą między innymi Jacek Krawiec z firmy RIEGL/ Laser-3D.pl, Grzegorz Łobodziński z Fotoacc, dr hab. inż. prof. Tomasz Lipecki z Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Radosław Zych z Akademii UAV PISB. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. aktualne możliwości techniczne systemów skaningowych w zastosowaniu na bezzałogowych statkach powietrznych, kwestie pomiarów multispektralnych w rolnictwie i leśnictwie, perspektywy rozwoju budownictwa tunelowego w Polsce oraz wykorzystanie Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych w geodezji i budownictwie.
Możliwości dronów w geodezji, kartografii, przemyśle i agrotechnice
Program drugiego dnia konferencji dronowej jest równie bogaty. Zaproszeni prelegenci szczegółowo wyjaśnią możliwości wykorzystania dronów dla celów geodezyjnych i kartograficznych, zaprezentują polski system SARUAV w praktyce, streaming live z dronów dedykowanych dla służb oraz pomiary przy pomocy Bezzałogowych Statków Powietrznych w przemyśle, budownictwie, geodezji i agrotechnice. Oprócz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej, swoje wystąpienie będą mieli również m.in. Karol Chade z Akademii UAV PISB, Mariusz Naumienko i Łukasz Folwarski z IWING Sp. z o.o, a także Wojciech Gruźliński z aeroMind PISB.
Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach
Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Dzięki temu każdy uczestnik wydarzenia sprawdzi, jakie możliwości dronu wykorzysta we własnej działalności.
Wśród firm, które zadeklarowały swoją obecność są: TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, rolnictwu oraz innych branż, Laser-3D.pl, przedsiębiorstwo, które zajmuje się m.in. wdrażaniem systemów pomiarowych oraz Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji wydarzenia, obowiązuje rejestracja poprzez stronę: www.targikielce.pl/ide
Zapraszamy do udziału w International Drone Event - Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada 2022 roku.
Komentarze