O bezzałogowcach na warsztatach podczas Kongresu 590 w Jasionce

Dron i jego operator (fot. ULC)

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i pod jego honorowym patronatem w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce ruszył Kongres 590. To już czwarta edycja najbardziej prestiżowego spotkania biznesu i polityki w Polsce.

Wszystkich uczestników odbywającego się w Rzeszowie Kongresu 590 zainteresowanych technologiami bezzałogowymi Urząd Lotnictwa Cywilnego serdecznie zaprasza na warsztaty „Drony – początek przemysłu 5.0 i autonomiczny transport. Nowy impuls dla projektów Smart City. Komercyjne zastosowania w przemyśle i samorządach”.

Warsztaty odbędą się 8 października 2019 r. o godzinie 10:00, w sali D. Warsztaty zostaną poprowadzone przez ekspertów z Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pawła Szymańskiego oraz Małgorzatę Darowską z Ministerstwa Infrastruktury.

Agenda warsztatów:

1. Żwirko i Wigura – tworzenie warunków rozwoju zastosowań dronów: infrastruktura, sprzęt i zastosowania.

2. Przestrzeń nad naszymi głowami – o czym powinni wiedzieć zarządcy terenów i samorządowcy. Zarządzanie przestrzenią powietrzną i usługi dla operatorów jako warunek bezpieczeństwa i rozwoju zastosowań dronów. Cyfrowa przestrzeń miast: jak przygotować się na nowe wyzwania i możliwości.

3. Regulacja dronowe – polskie i unijne – kontrola i certyfikacja, ułatwienia dla wykonywania lotów komercyjnych. Przyszłe regulacje unijne – usługi Uspace. Cyfrowa infrastruktura i cyfrowa przestrzeń miasta.

4. Program Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (2018-2020) jako pilotażowe przedsięwzięcie wdrożeniowe: obszary testowe, DroneLABy tematyczne – demonstratory i pilotaże. Pierwsze projekty i wnioski. Działanie CEDD w 2020 r.

Więcej informacji na stronie www.kongres590.pl

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus