Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowy symulator lotu samolotów ALSIM ALX dla Lotniczej Akademii Wojskowej

W dniu 15 listopada 2023 GB Aircraft Sp. z o.o. przekazała Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowe trzymodułowe urządzenie symulacji lotu do szkolenia sprawdzającego (selekcji) ALSIM ALX klasy FNTP II MCC, certyfikowane zgodnie z przepisami FSTD (A) EASA.

Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez GB Aircraft Sp. z o.o. przetargu ogłoszonego przez LAW na wiosnę tego roku. Symulator ALX jest już trzecim urządzeniem firmy ALSIM na wyposażeniu ACSL Lotniczej Akademii Wojskowej, posiada modułową konfiguracje kabiny z 4 modelami lotu (SEP Basic, SEP Complex, MEP i Medium JET) oraz system zadymiania kabiny.

Moduł Medium JET przeznaczony jest do szkolenia we współpracy w załodze wieloosobowej (MCC) zgodnie z PART FCL (EASA) oraz szkolenia w pilotażu samolotu o wysokich osiągach z napędem odrzutowym oraz obsługę EFIS i automatyzacji lotu (JOC - Jet Orientation Course).

Wszystkie moduły samolotów posiadają oprogramowanie do przeprowadzenia szkolenia sprawdzającego (selekcyjnego) kandydatów na pilotów w oparciu o zarówno analogowe jak i cyfrowe kokpity.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony