Przejdź do treści
Cessna 172 P Skyhawk II (SP-FLN) (fot. Witold Łożyński, facebook)
Źródło artykułu

Nowy nabytek Aeroklubu Ziemi Pilskiej

Każdy młody pilot samolotowy zapewne zna "Podręcznik pilota samolotowego" z serii szkoleniowej "Avia-test" Jerzego Domicza i Lecha Szutowskiego. 3 marca br. Dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej, Michał Żmuda, wraz z Prezesem AZP Marcinem Troczyńskim dokonali zakupu Cessny 172-P znanej z okładki tego podręcznika.

To dla nas historyczny i ważny moment także dlatego, że umowa zakupu została podpisana z samym autorem, Panem Jerzym Domiczem, w siedzibie jego firmy "Technika/Aerotechnika Jerzy Domicz" w Poznaniu – mówi Michał Żmuda, Dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

Zakup ten zapewni Aeroklubowi przede wszystkim możliwość rozwoju działalności szkoleniowej, poprzez realizację szkoleń do licencji PPL(A). Ponadto możliwe będzie także wykonywanie lotów zapoznawczych, które dla części przyszłych pilotów stanowią pierwszy krok, kiedy mogą sobie odpowiedzieć na pytanie "czy to jest to co chciałbym/ chciałabym robić?".

Podpisanie umowy zakupu Cessny 172-P dla Aeroklubu Ziemi Pilskiej (fot. Aeroklub Ziemi Pilskiej, facebook)

Podpisanie umowy zakupu Cessny 172-P dla Aeroklubu Ziemi Pilskiej (fot. Aeroklub Ziemi Pilskiej, facebook)

Samolot zakupiono po kilku niezwykle interesujących spotkaniach negocjacyjnych. Nie bez znaczenia jest także bardzo przychylna i przyjacielska postawa Pana Jerzego Domicza przyjaciela Aeroklubu Ziemi Pilskiej, który często tym samolotem odwiedzał AZP. Ta Cessna miała przez wiele lat świetną opiekę, wręcz podręcznikową, dzięki czemu jest w doskonałej kondycji.

Należy przy tym zwrócić uwagę na ogromne zaangażowanie władz aeroklubu, dzięki któremu skutecznie przywracają stan posiadania naszego stowarzyszenia. To pozwala nam myśleć optymistycznie o przyszłości – mówi Marcin Troczyński, Prezes AZP.

Podpisano umowe zakupu Cessny 172-P dla Aeroklubu Ziemi Pilskiej (fot. Aeroklub Ziemi Pilskiej, facebook)

(fot. Aeroklub Ziemi Pilskiej, facebook)

Na zdjęciu głównym: Cessna 172 P Skyhawk II (SP-FLN) (fot. Witold Łożyński, facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony