Przejdź do treści
Stacja paliw na lotnisku w Radawcu (fot. Aeroklub Lubelski)
Źródło artykułu

Nowoczesny samoobsługowy tankomat na stacji paliw w Radawcu

Od kwietnia 2019 r. piloci przylatujący na lotnisko w Radawcu tankują swoje statki powietrzne na nowoczesnej stacji paliw. Niedawno zakończona została jej automatyzacja.

Dlatego Aeroklub Lubelski przypomina pilotom, że na lotnisku w Radawcu jest nowoczesny samoobsługowy tankomat na karty. Oznacza to ogromną wygodę i możliwość sprawnego samoobsługowego zatankowania maszyny!

Aby skorzystać z tego urządzenia na stacji konieczne jest posiadanie indywidualnej karty identyfikacyjnej dla danego statku powietrznego (bez akcyzy) i firmy (z akcyzą).

Korzyści wynikające z tankowania automatycznego to krótszy czas operacji tankowania, stały, elektroniczny wgląd do indywidualnego konta klienta, gdzie zapisane są wszystkie transakcje oraz brak opłat dodatkowych poza godzinami pracy lotniska. Ważne jest też bezpieczeństwo, ponieważ karta może mieć zakodowany rodzaj paliwa dla danego  statku, co ma chronić przed pomyłką zatankowania niewłaściwego paliwa.

Samoobsługowy tankomat na stacji paliw na lotnisku w Radawcu (fot. Aeroklub Lubelski)

Aeroklub Lubelski zachęca do składania wniosków do Wartera o karty do Waszych samolotów. Przylatujecie, kołujecie pod dystrybutor, przykładacie kartę do czytnika i samodzielnie tankujecie i odlatujecie.


Przeczytaj również:
Tankomaty w sieci stacji paliw lotniczych Warter Aviation

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony