Nowoczesny hangar dla śmigłowców

Mi-24, fot. Bartosz Bera

Za półtora roku w 56 Bazie Lotniczej w Inowrocławiu powstanie hangar do obsługi wojskowych śmigłowców. Będą w nim remontowane Mi-24, Mi-2 i W-3. – W budynku jednorazowo zmieści się aż sześć dużych śmigłowców – mówi Krzysztof Stasiewski z Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Bydgoszczy. Inwestycja warta jest 26,6 mln złotych.

Kontrakt na budowę hangaru kilka dni temu podpisał Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy. Projektem i wykonaniem inwestycji zajmie się polska firma Alstal Grupa Budowlana.

Nowy hangar będzie pokaźnych rozmiarów – jego powierzchnia wyniesie ponad 5,5 tys. mkw. Będą tu wykonywane drobne remonty śmigłowców. Budynek został tak zaprojektowany, by jednorazowo można było naprawiać sześć śmigłowców Mi-24. Poza hokejami, jak się mówi na Mi-24, obsługę techniczną będą tu przechodziły śmigłowce Mi-2, W-3 oraz śmigłowce nowej klasy, które mają w przyszłości trafić do wojska. Zgodnie z planami MON chce kupić 70 śmigłowców wsparcia bojowego i zabezpieczenia.

Hangar powstanie na lotnisku wojskowym w Latkowie koło Inowrocławia. Użytkownikiem obiektu będzie 56 Baza Lotnicza (podporządkowana 1 Brygadzie Lotnictwa Wojsk Lądowych). Ale – jak podkreśla – Krzysztof Stasiewski, rzecznik prasowy bydgoskiego RZI, kontrakt dotyczy nie tylko budowy hangaru, lecz także budynków administracyjno-socjalnych i zagospodarowania terenów wokół obiektu. (...)

Powyżej opublikowaliśmy fragment tekstu, artykuł w całości przeczytasz na portalu polska-zbrojna.pl

Źródło: polska-zbrojna.pl
comments powered by Disqus