Nowoczesny dron będzie patrolował wody Jeziora Nyskiego

Dron Yuneec H520E (fot. Jarosław Białochławek/WOPR Nysa)

Jak poinformował Jarosław Białochławek, Prezes WOPR Nysa, w ostatnim dniu starego roku udało się zrealizować zamówienie na zakup drona obserwacyjnego Yuneec H520E.

Zakup był współfinansowany przez PZW Okręg Opole i WOPR Nysa. Jest to pierwszy z zakupów wspólnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych, przeciwdziałanie kłusownictwu.

W nowym roku wspólnie dokupimy kamery do platformy oraz przeszkolimy 10 osób w tym strażników PSR w Opolu. Mam nadzieję że sprzęt będzie przydatny w naszej pracy i pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom PZW Okręg Opole którzy wsparli inicjatywę zakupu sprzętu – mówi Jarosław Białochławek, Prezes WOPR Nysa.

H520E to dron najnowszej generacji, opracowany z myślą o zastosowaniu komercyjnym i profesjonalnym jako uniwersalne narzędzie dla zespołów poszukiwawczo-ratowniczych, inspektorów technicznych, policji, straży pożarnej, leśników oraz geodetów. H520E to solidna, potężna i elastyczna platforma UAV, którą można idealnie przystosować do indywidualnych wymagań, dzięki czemu można wykorzystać go w bardzo szerokiej gamie specjalistycznych zastosowań w różnych branżach. Długi czas lotu i wysokiej jakości systemy wizyjne ze zintegrowanymi danymi GPS pozwalają szybko i dokładnie zarejestrować materiał, podczas gdy precyzyjny kompas o zwiększonej odporności na zakłócenia umożliwia loty nawet w środowisku gdzie wcześniej było to utrudnione.


(fot. Jarosław Białochławek/WOPR Nysa)

O przydatności drona w codziennej służbie pracownicy WOPR Nysa przekonali się już wcześniej podczas akcji poszukiwawczych, w których pomagał im dobrowolnie właściciel prywatnego drona. Teraz przy użyciu własnego H520E będą mogli prowadzić akcje poszukiwawcze, kontrolować wędkarzy chowających na widok łodzi patrolowej dodatkowe wędki. Będą też mogli szybko sprawdzić czy osoby biwakujące nie zostawiają po sobie śmieci.

  
Ostatniego dnia grudnia 2020 r. wykonano pierwszy lot próbny nowego drona obserwacyjnego Yuneec H520E
(fot. Jarosław Białochławek/WOPR Nysa)

Źródło: WOPR Nysa
comments powered by Disqus