Przejdź do treści
Nowe punkty VFR lotniska Olsztyn-Mazury
Źródło artykułu

Nowe punkty VFR w przestrzeni CTR/TMA Lotniska Olsztyn-Mazury

18 kwietnia 2024 r. w Zintegrowanym Pakiecie Informacji Lotniczych AIP Polska opublikowano nowe punkty VFR w przestrzeni CTR/TMA lotniska Olsztyn-Mazury.

Opublikowano także nowe procedury odlotu i dolotu z kierunków północnego i południowego. Nowe punkty i procedury pozwolą na sprawniejszą kanalizację ruchu dolotowego i odlotowego do lotniska, a także zapewnią zwiększony poziom bezpieczeństwa w ruchu lotniczym w jego otoczeniu.

Standardowe doloty i odloty do/z lotniska Olsztyn - Mazury - TRASY ZACHODNIE 

Trasa BRAVO-WHISKEY: od Jeziora Brajnickiego (punkt BRAVO) wykonywać lot w kierunku południowo-wschodnim do jeziora Sasek Mały (punkt WHISKEY), następnie wykonywać lot zgodnie ze wskazówkami (RWY w użyciu, sytuacja ruchowa) podanymi przez organ ATS.

Trasa NOVEMBER-KILO-BRAVO-WHISKEY: od zamku w Nidzicy (punkt NOVEMBER) należy wykonywać lot w kierunku północno-wschodnim do m. Zimna Woda (punkt KILO) i dalej do Jeziora Brajnickiego (punkt BRAVO), następnie w kierunku południowo-wschodnim do jeziora Sasek Mały (punkt WHISKEY), następnie wykonywać lot zgodnie ze wskazówkami (RWY w użyciu, sytuacja ruchowa) podanymi przez organ ATS.

Trasa DELTA-BRAVO-WHISKEY: od m. Dźwierzuty (punkt DELTA) należy wykonywać lot w kierunku południowo-zachodnim do Jeziora Brajnickiego (punkt BRAVO), następnie w kierunku południowo-wschodnim do jeziora Sasek Mały (punkt WHISKEY), następnie wykonywać lot zgodnie ze wskazówkami (RWY w użyciu, sytuacja ruchowa) podanymi przez organ ATS.

Standardowe doloty i odloty do/z lotniska Olsztyn - Mazury - TRASY WSCHODNIE 

Trasa ZULU-ECHO: od skrzyżowania dróg w m. Zieleniec (punkt ZULU) wykonywać lot w kierunku północno-zachodnim do 1 km na południowy-wschód od m. Szymany (punkt ECHO), następnie wykonywać lot zgodnie ze wskazówkami (RWY w użyciu, sytuacja ruchowa) podanymi przez organ ATS.

Trasa CHARLIE-ZULU-ECHO: od m. Chorzele (punkt CHARLIE) należy wykonywać lot w kierunku północno-wschodnim do skrzyżowania dróg w m. Zieleniec (punkt ZULU), następnie w kierunku północno-zachodnim do 1 km na południowy-wschód od m. Szymany (punkt ECHO), następnie wykonywać lot zgodnie ze wskazówkami (RWY w użyciu, sytuacja ruchowa) podanymi przez organ ATS.

Jeżeli informator FIS WARSZAWA nie przekaże inaczej, załoga ma obowiązek nawiązać łączność z MAZURY INFORMACJA lub MAZURY WIEŻA przed wlotem do ATZ OLSZTYN/Mazury lub CTR/TMA Olsztyn – Mazury 

Ruch nadlotniskowy odbywa się po trasie kręgu zgodnie ze wskazówkami podanymi przez organ ATS.

Start w CTR Olsztyn - Mazury z miejsca innego niż lotnisko Olsztyn – Mazury jest możliwy po uzyskaniu zezwolenia TWR MAZURY. W przypadku braku dwukierunkowej łączności radiowej z miejsca odlotu konieczne jest uzyskanie zezwolenia drogą telefoniczną, a po starcie niezwłoczne nawiązanie łączności z TWR MAZURY.

Więcej informacji na temat nowych punktów i procedur znajduję się w punkcie AD 2.22.2 w AIP Polska.

Nowe punkty VFR lotniska Olsztyn-Mazury

Nowe punkty VFR lotniska Olsztyn-Mazury

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony