Nowa wieża kontroli lotniska w Katowicach oddana do użytku operacyjnego

Wieża kontroli lotniska w Katowicach - wnętrze - kontroler na stanowisku (fot. PAŻP)

20 listopada o godzinie 8:00 czasu lokalnego (7:00 UTC) nowoczesny obiekt Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jakim jest wieża kontroli lotniska przy Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice, został w pełni oddany do użytku operacyjnego.

Oznacza to tym samym, że rozpoczęty 20 października br. proces operacyjnego uruchamiania nowej wieży oraz okres równoległego funkcjonowania starego i nowego obiektu, tzw. shadow mode, dobiegł końca i od dzisiejszego poranka wszystkie działania operacyjne prowadzone są z położonej na wysokości 41 metra sali operacyjnej katowickiej „królowej”.

Tak sprawne przeniesienie technologii i transfer stanowisk operacyjnych nie byłyby możliwe bez ogromu pracy i zaangażowania personelu technicznego z Katowic. To w dużej mierze jego zasługą jest, że katowickie lotnisko kontrolowane może być już dziś z nowego budynku. Słowa wdzięczności i uznania kierujemy także do wszystkich służb zaangażowanych w proces uruchomienia nowej wieży, którzy uczynili ten sukces możliwym.

Oddana do użytku nowa wieża kontroli lotniska w Katowicach została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus