Przejdź do treści
Andrzej Stachyra (fot. Muzeum Sił Powietrznych)
Źródło artykułu

Niepowetowana strata Lotniczego Lublina

W dniu 9 października do "Niebieskiej Eskadry" w wieku 72 lat odszedł Andrzej Stachyra, Prezes Fundacji Lotniczy Lublin. Jego pogrzeb odbył się we czwartek, 13 października na lubelskim cmentarzu przy ul. Lipowej.

Andrzej Stachyra był wielkim miłośnikiem awiacji oraz Przyjacielem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Za jego przyczyną udało się przeprowadzić szereg lotniczych przedsięwzięć w całym regionie. Wielokrotnie uświetniał wydarzenia dęblińskiego Muzeum swoją obecnością. Podczas wielogodzinnych rozmów chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami zawodowymi związanymi z PZL Świdnik i kolejnymi konstrukcjami, jakie w tej fabryce powstawały. Na wspólnych stoiskach Muzeum Sił Powietrznych i Fundacji Lotniczy Lublin opowiadał o historii i wizji upamiętnienia dziedzictwa lotniczego Lublina. W dużej mierze dzięki Niemu, w hangarze dęblińskiego Muzeum są prezentowane imponujące modele przedwojennych, polskich konstrukcji lotniczych – produkowanych w lubelskich Zakładach Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicza.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kościele Rektoralnym pw. Wszystkich Świętych. Oprócz Rodziny świętej pamięci Andrzeja Stachyry wzięli w nim udział liczni przedstawiciele lotniczej rodziny z Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że kiedyś będzie nam dane spotkać się znowu i razem cieszyć się urokami Przestworzy.

Niech spoczywa w Pokoju. Cześć Jego Pamięci.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony