Nie zablokują Modlina. Za 7 mln zł

Lotnisko Modlin

Gdy budowa lotniska w podwarszawskim Modlinie wreszcie ruszyła, nad inwestycją zawisło nowe niebezpieczeństwo. Organizacja ekologów twierdzi, że w jej wyniku ucierpią siedliska ptaków. Inwestorowi wskazuje jednak radę: niech za 7 milionów złotych wykupi bagna i tam przeniesie ptactwo.

Zdaniem ekologów na terenie inwestycji znajdują się siedliska ptaków. Jeżeli inwestor kupi 700 ha bagien w Puszczy Białej i przeniesie tam ptaki z Modlina, protestu nie będzie. Gazeta nie zdołała ustalić, kto jest właścicielem wskazanych terenów, ale twierdzi, że mogą to być osoby powiązane z tą samą organizacją ekologów.

Inwestycja ma być gotowa przed Euro 2012. Stawiające żądania Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków to ta sama organizacja, która wstrzymała już wcześniej budowę mostu Północnego w Warszawie i modernizację wałów przeciwpowodziowych.

- Tylko jak przenieść ptaki w inne miejsce? - zastanawia się cytowany przez gazetę Adrian Furgalski, dyrektor Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jego zdaniem pseudoorganizacje ekologiczne działają nie tylko na niekorzyść inwestorów, ale też prawdziwych ekologów, i powinny być ścigane przez sądy, które nadzorują ich działalność.

Czytaj całość artykułu na stronie tvn24.


Źródło: tvn24
comments powered by Disqus

Komentarze

Z ustawy Prawo Lotnicze wynika, że za kreowanie polityki RP w obszarze lotnictwa cywilnego odpowiada Minister właściwy ds transportu oraz działający z jego upoważnienia Prezes ULC. - Tyle ustawa. Jak jest w rzeczywistości???? No, cóż, właśnie tak, jak w ,,przypadku'' lotniska Modlin. Wszechmocni ,,ekoterroryści'', jeżeli wyczają biznes i napiszą ,,Zdaniem ekologów na terenie inwestycji znajdują się siedliska ptaków'', to TAK MA BYĆ. Ale, ale pod warunkiem, że gdy się wpłaci ,,stosowną gratyfikację'', to, co dla Inwestora niezbędne, czyli tzw. zgody i decyzje środowiskowe, oczywiście ekoterroryści gotowi są ,,pozytywnie'' zweryfikować!!!!. W innym regionie Polski, który nigdy lotniska komunikacyjnego nie miał, co zresztą dostrzegła Komisja WE publikując tę informację w Białej Księdze Transportu, a jednocześnie gotowość do wsparcie budowy nowego lotniska wysokim wsparciem, ekoterroryści zażądali, aby:
1. Nowy Port lotniczy obsługiwał najwyżej dwie operacje lotnicze w ciągu doby.
2. Aby operacje lotnicze obsługiwane były wyłącznie w porze dziennej.

Czy UE wesprze budowę takiego portu lotniczego wg reżimów określonych przez ekoterrorystów??? - Raczej bardzo wątpliwe. Co ma z tego ten biedny i od lat zaniedbany region, oczywiście nic, mimo, iż wydał poważne środki na przygotowanie projektu. Co będzie z tych działań mieć Państwo polskie, oczywiście także NIC + sprawdzoną na pocieszenie informację, że lotnisk komunikacyjnych mamy mniej, niż Czechy.

Kto zatem weźmie się za tych ,,ekologów'', jeżeli minister ,,właściwy' do tego, czy tamtego praktycznie ,,nic nie może'', a ekoterroryści - wręcz przeciwnie, jak widać - MOGĄ WSZYSTKO ..... . Czekam, kiedy RP, mając ileś tam służb ,,trzylierowych'', wyłapie tych ekocwaniaków i ustali, w czyim to interesie owa banda rzeczywiście działa. W ,,przypadku'' Złotych Tarasów dało radę wyeliminować ekoterrorystów, bo jakiś prokurator zabrał się solidnie za analogiczne żądania. Jak będzie tym razem w Modlinie???? Jeżeli, ktoś zna podobne ,,przypadki'', jak Modlin, proszę niech nam o tym napisze na tym Portalu.

Ale brednia, znowu kogoś chcą wydoić

U NAS TO NORMA I POMYSŁ NA ŚWIETNY BIZNES!