Przejdź do treści
Naszywka na ramieniu funkcjonariusza Zespołu Interwencji Specjalnych (fot. Nadwiślański OSG)
Źródło artykułu

Napastował pasażerkę, uderzył kapitana – został wyprowadzony siłą z pokładu samolotu

Funkcjonariusze z Zespołu Interwenci Specjalnych w nowodworskiego lotniska zmuszeni byli siłą wyprowadzić jednego z pasażerów samolotu, który przyleciał z Dublina. Do zachowanie mężczyzny podczas lotu zastrzeżenia miał kapitan statku powietrznego, załoga oraz pasażerowie.

33-letni obywatel Litwy, jak wynika z raportu kapitana statku powietrznego podczas lotu zakłócał porządek na pokładzie. Mężczyzna spożywał własny alkohol, napastował seksualnie jedną z pasażerek, niepokoił swoim zachowaniem innych pasażerów. Nie stosował się też do poleceń wydawanych przez załogę, do czego miał obowiązek i naruszył nietykalność cielesną kapitana trzykrotnie go uderzając.

Podczas interwencji pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, używał wobec nich niecenzuralnych słów i próbował zaatakować jednego z nich.

Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek, co nie przeszkadzało mężczyźnie w dalszych próbach ataku na funkcjonariuszy. Podczas dalszych czynności zatrzymanemu obywatelowi Litwy zmierzono zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,23 mg/l. Mężczyzna trafił do aresztu przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki. Z uwagi na stan zatrzymanego mężczyzny czynności wobec niego będą kontynuowane w późniejszym terminie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony