Przejdź do treści
Źródło artykułu

Musical "Piloci" dostępny na VOD.Warszawa.pl

Teatr Roma poinformował, że musical „Piloci” można już obejrzeć na WOD.Warszawa.pl.

VOD Warszawa to nowa platforma internetowa miasta stołecznego Warszawa. Na stronie vod.warszawa.pl można oglądać materiały dostarczane i produkowane przez warszawskie instytucje kultury. Są to przedstawienia teatralne, koncerty, wywiady, podcasty i wiele innych.

Wśród nich znajdziemy także rejestrację telewizyjną musicalu „Piloci”, wystawianego w Teatrze Muzycznym ROMA w latach 2017-2019. Jest to epicka historia miłosna, która rozgrywa się w Warszawie, Londynie i Paryżu w latach II wojny światowej. Premiera musicalu "Piloci" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego odbyła się 7 paździenika 2017 r. Musical cieszył się ogromnym powodzeniem – w teatrze przy ulicy Nowogrodzkiej obejrzało go na żywo ponad 400 000 widzów.

Przypomnijmy, że „Piloci” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.


(fot. Teatr Muzyczny ROMA)

Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów polskich któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w Bitwie o Anglię w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta.

Tych, którym nie udało się zobaczyć musicalu w Teatrze Roma, zapraszamy na platformę internetową VOD.Warszawa.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony