Moskiewskie lotniska nie są gotowe na Mundial

Lotnisko Międzynarodowe Szeremietiewo (fot. Sasha Krotov/CC BY 3.0/Wikimedia Commons)

Państwowa agencja lotnicza, Rosawiacja poinformowała rosyjskie Ministerstwo Transportu, że nie jest możliwe przygotowanie dwóch stołecznych lotnisk na przyjęcie przylatujących na Mundial.

Brak pełnej gotowości obydwu portów – szacuje się, że od początku lipca do połowy lipca Szeremietiewo i Domodiedowo będą musiały przyjąć milion dodatkowych pasażerów – potwierdził w rozmowie z francuską agencją AFP przedstawiciel komitetu organizacyjnego rosyjskiego Mundialu.

Na poprawę infrastruktury na stołecznych lotniskach Rosjanie przeznaczyli ponad 2 miliardy dolarów, z tego około 1,3 miliarda na budowę nowych pasów startowych – po jednym w każdym z tych dwóch portów. Całkowity koszt organizacji Mundialu 2018, to na razie 10 miliardów dolarów.

Obydwie inwestycje lotniskowe powinny być ukończone najpóźniej w połowie maja. Ale nie będą. „Nie zmieni to faktu, że jesteśmy w pełni gotowi na sprawne zorganizowanie planu transportowego 2018 FIFA World Cup" czytamy w komunikacie komitetu. Rzecznik Rosawiacji Siergiej Izwolski odmówił jakichkolwiek komentarzy na temat opóźnień.

Cały artykuł czytaj na stronie: www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus