MODEL KIT-EXPO w Targach Kielce dla miłośników innego wymiaru

VI edycja Festiwalu Modeli Redukcyjnych w Kielcach

Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego w swej pierwszej odsłonie w 2017 roku zgromadziły blisko 2500 osób – ludzi związanych z branżą oraz amatorów modelarstwa w każdym wieku. II Targi MODEL KIT-EXPO odbędą się w dniach 13–14 października i zapowiadają się równie interesująco.

Targi Modelarstwa Redukcyjnego dedykowane są przede wszystkim szerokiej grupie entuzjastów budowy modeli, ale również pasjonatów historii i ewolucji techniki. Stwarzają okazję do integracji osób związanych  bezpośrednio z modelarstwem redukcyjnym, ale również pasjonatów militariów i techniki cywilnej.

Kogo będzie można spotkać podczas drugiej edycji targów? Po pierwsze producentów i dystrybutorów modeli redukcyjnych z form plastikowych, żywicznych, kartonowych i drewnianych. Będą także producenci i dystrybutorzy akcesoriów modelarskich – przydatnych do składania, spajania poszczególnych elementów oraz malowania modeli. Wśród wystawców znajdą się także firmy produkujące żywiczne elementy waloryzujące, np. fotel pilota, kokpit, koła, silniki i wiele innych. Uzupełnieniem wystawy będą specjalistyczne czasopisma modelarskie i te z zakresu techniki wojskowej i cywilnej.

Targi skupiają w jednym miejscu liczących się na rynku modelarskim producentów i jednocześnie promują firmy debiutujące w branży. W dniach 13-14.10.2018 r. w Targach Kielce będzie można zapoznać się z popularnymi produktami i nowościami rynku.

Wystawa Model KIT-EXPO w Targach Kielce, podobnie jak rok temu, współorganizowana jest ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Modelarzy Redukcyjnych. W ramach targów odbędzie się również VI edycja Festiwalu Modeli Redukcyjnych. Festiwal ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach modelarskich. Więcej informacji o Festiwalu na stronie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych.

Targom i Festiwalowi towarzyszyć będzie giełda modelarska, która kierowana jest do szerokiego grona modelarzy oraz kolekcjonerów modeli i entuzjastów modelarstwa w różnym wieku zainteresowanych budową replik modeli statycznych pojazdów kołowych, gąsienicowych, lotniczych i morskich zarówno militarnych, jak i cywilnych. Giełda proponuje również duży asortyment modeli figurek żywicznych i plastikowych, budowli i dioram. Giełda to miejsce, gdzie po atrakcyjnych cenach można nabyć ciekawe modele, często już niedostępne na rynku oraz niezbędne akcesoria do budowy i malowania modeli, literaturę fachową z zakresu modelarstwa oraz różne pisma dla entuzjastów militariów.

Oba wydarzenia Festiwal i Giełda w roku ubiegłym zgromadziły setki eksponatów – repliki samolotów, pojazdów wojskowych, figurek.

Natomiast dzięki współpracy z Klubem Modelarstwa Sportowego zwiedzający będą mogli znów podziwiać kilkadziesiąt modeli redukcyjnych, wyposażonych w silniczki czyli modeli RC.

Więcej informacji na stronie www.targikielce.pl

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus