Przejdź do treści
Mistrzowski nalot ppłk pil. Zbigniewa Rosoła (fot. 8 Baza Lotnictwa Transportowego)
Źródło artykułu

Mistrzowski nalot ppłk pil. Zbigniewa Rosoła

Podczas lotów szkolnych w dniu 13 maja br. starszy inspektor bezpieczeństwa lotów 8. BLTr ppłk pil. Zbigniew Rosół przekroczył nalot aż 9000 godzin na samolocie CASA C-295M.

Po locie, na ppłk. Zbigniewa Rosoła czekał Zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, który zabezpieczył szpaler wodny, a także koledzy i koleżanki z Dowództwa 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego oraz Grupy Działań Lotniczych, którzy złożyli mu serdeczne gratulacje. Z tej okazji ppłk pil. Zbigniew Rosół obdarowany został specjalnym tortem oraz statuetką śmigła ze specjalną dedykacją od Dowódcy Bazy.

CASA C-295M - powitanie salutem wodnym (fot. 8 Baza Lotnictwa Transportowego)

Ppłk pil. Zbigniew Rosół jest aktualnie jedynym służącym w Siłach Powietrznych RP pilotem, który w powietrzu spędził ponad 9000 godzin.

Niekwestionowany autorytet wśród braci lotniczej, bardzo lubiany i szanowany przez przełożonych i kolegów.

Ppłk pil. Zbigniew Rosół wychodzi z samolotu CASA C-295M (fot. 8 Baza Lotnictwa Transportowego)

Ppłk pil. Zbigniew Rosół pełni służbę wojskową od 40 lat. Posiada klasę mistrzowską pilota wojskowego. Uzyskał uprawnienia dowódcy załogi i instruktora na samolotach An-26 i C-295M CASA. Jest pilotem doświadczalnym I klasy na samolocie C-295M. Zasłużył się do uratowania wielu istnień ludzkich wykonując zadania w ramach „Akcji Serce”. Podczas służby dwukrotnie otrzymał tytuł „Pilota Roku” oraz wielokrotnie był wyróżniany przez przełożonych między innymi statuetką „IKARa”, a także statuetkę „ZASŁUŻONY PILOT”.

Panu Pułkownikowi życzymy zdrowia, nieustającej werwy życiowej i dalszej satysfakcji z wykonywanych zadań lotniczych.

Ppłk pil. Zbigniew Rosół wśród braci lotniczej (fot. 8 Baza Lotnictwa Transportowego)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony