Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki – F3K

W dniach 11-12 czerwca 2022 r. w Zalesiu k/Borzęcina na Lotnisku Modelarskim „Zalesie” odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki – F3K, organizowane przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury. Na zawody przyjechało 36 pilotów, w tym także reprezentanci Aeroklubu Warszawskiego. Rozegrano 13 zaplanowanych rund.

Mistrzem Polski został reprezentant Aeroklubu Stalowowolskiego – Paweł Żak, srebrny medal przypadł Cezaremu Janasowi z Aeromodelklubu Artbem, trzecie miejsce zdobył Mariusz Jaroszak z Aeroklubu Stalowowolskiego.

Natomiast złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów wywalczył Piotr Stasiulewicz, zawodnik naszego Aeroklubu. Serdecznie gratulujemy! Piotr bierze udział w rywalizacji w ramach Pucharu Polski oraz Pucharu Świata, startując pod opieką doświadczonej kadry seniorów, dzielących się swoim doświadczeniem i mocno wspierających juniorów. Pełną relację z zawodów opublikujemy po zakończeniu rywalizacji Pucharu Polski, pod koniec września.