Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mistrz szybowcowy Łukasz Wójcik kandydatem do tytułu Sportowca Roku

Gazeta Pomorska rozpoczyna kolejną edycję Plebiscytu Sportowego. Jak w ubiegłych latach nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego redakcji Gazety Pomorskiej oraz kluby sportowe. Czytelnicy GP również mogą zgłaszać swoje propozycje sportowców, trenerów i młodych sportowych talentów, które zasługują na wyróżnienie.

W tym roku do tytułu "Sportowiec Roku", w kategorii mężczyźni nominowany został Łukasz Wójcik (LINK) - szybownik, mieszkaniec Kutna, dwukrotny Wicemistrz Świata, Mistrz Europy, dwukrotny Wicemistrz Europy, wielokrotny Mistrz Polski, odznaczony Medalem Tańskiego.

Wszystkich pilotów i sympatyków lotnictwa serdecznie zapraszamy do oddania swojego głosu w plebiscycie sportowym Gazety Pomorskiej. Głosowanie rozpocznie się już we wtorek, 28 listopada 2023 r. 

Głosowanie będzie trwać do wtorku, 19 grudnia 2023 r. do godz. 21:30.

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym Gazety Pomorskiej: pomorska.pl/plebiscyt-sportowy

21. Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Łukasz Wójcik na 1 stopniu podium w klasie 18 m (fot. Łukasz Wójcik, Facebook)

Łukasz Wójcik wyszkolił się w Aeroklubie Włocławskim. Starty w zawodach szybowcowych rozpoczął w 2000 roku od Krajowych Zawodów Szybowcowych w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej od 2006 roku. Zawodnik Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Polskiego Stowarzyszenia Szybowcowego. Mieszkaniec Kutna. Trener międzynarodowego obozu "Flying with the Champions". Zajmuje 4 miejsce w Polsce, a 12 na świecie w rankingu pilotów szybowcowych FAI – Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Na swoim koncie ma już tytuły Mistrza Europy, Wicemistrza Świata oraz Mistrza Polski.

Do tej pory spędził w powietrzu ponad 2700 godzin, przelatując przy tym ponad 130 000 km. W 2012 r. otrzymał Honorową Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno w dowód uznania za szczególne zasługi w zakresie promocji Miasta Kutna poprzez wieloletnie reprezentowanie Miasta Kutno i osiąganie bardzo dobrych wyników sportowych na zawodach rangi europejskiej i światowej. W 2014 roku odznaczony Medalem Czesława Tańskiego, najwyższym odznaczeniem w polskim szybownictwie. W 2017 odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony