Mikołaj przyleciał do Gdańska do dzieci z Domu im. Korczaka

Mikołaj wychodzi z samolotu (fot. Port Lotniczy Gdańsk)

Porty lotnicze w Gdańsku i Łodzi oraz Marszałek Województwa Pomorskiego wspólnie zorganizowali akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci”.

To była nasza wspólna akcja świąteczna. Postanowiliśmy zebrać i przekazać prezenty kilkudziesięciorgu podopiecznym Domu Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku – opowiadają przedstawiciele gdańskiego lotniska.

Mikołaj, który dostarczył podarunki, przybył do Gdańska z zaprzyjaźnionego Portu Lotniczego w Łodzi, gdzie wcześniej też zorganizowano podobną akcję. Z Łodzi przyleciał na pokładzie specjalnego samolotu, a na płycie gdańskiego lotniska czekali na niego Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i bajkowe elfy.

  

Były sanie, na które zapakowano mnóstwo prezentów, a wśród nich tablety, klocki, gry, puzzle, piłki i dużo słodyczy. Po oficjalnym powitaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk, Mikołaj pojechał do Domu Dziecka, a tam czekali na niego mieszkańcy.

Niestety z powodu pandemii, nie mogli się ze sobą spotkać osobiście, ale i tak radości było co nie miara. Gość zostawił prezenty, a od dzieci dostał gorące pozdrowienia. Od opiekunów wiemy, że prezenty bardzo się spodobały. Z powodu pandemii nie mogliśmy w tym roku zaprosić dzieci do powitania Mikołaja i wspólnej zabawy. Dlatego dołączyliśmy do filmu bajkową opowieść o prezentach – relacjonują przedstawiciele gdańskiego lotniska.

Tegoroczna akcja „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci” zorganizowana została dzięki sponsorom, którzy dostarczyli zabawki i słodycze, a byli nimi: Trefl Sopot, Lagardere i Gdańska Organizacja Turystyczna.

Za sferę artystyczną wydarzenia odpowiadała Agencja Eventowa IKA, która od lat organizuje w Gdańsku, Warszawie i Katowicach Wielką Fabrykę Elfów.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus