Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe w Płocku

Zawody Śmigłowcowe - rozgrywanie konkurencji (fot. Śmigłowcowa Kadra Narodowa/FB)

Stowarzyszenie Helisport i Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zapraszają na Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe, które odbędą się w terminie 24-25 września 2021 r. na terenie lotniska w Płocku.

Wydarzenie będzie przeprowadzone zgodnie z przepisami FAI. Organizatorem jest stowarzyszenie Lotnicze HELISPORT, zawiązane dla upowszechniania i rozwoju sportu, w tym wśród dzieci i młodzieży, w zakresie sportów lotniczych, a w szczególności sportu śmigłowcowego. Stowarzyszenie ma charakter niezarobkowy, działa na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Celem Stowarzyszenia jest, m.in.: propagowanie i rozwijanie polskiego lotnictwa cywilnego, a zwłaszcza prowadzenie szkoleń, wspieranie inicjatyw działalności lotniczej, organizowanie współzawodnictwa w sportach lotniczych.

Dotychczas przeprowadzone przez nas wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem zawodników lokalnych, krajowych i zagranicznych. Organizowaliśmy zawody śmigłowcowe w min. w Olsztynie, Łososinie, Przylepie. Wśród naszych członków są zawodnicy, będący mistrzami świata w dyscyplinie śmigłowcowej: Marcin i Michał Szamborscy – mówi Serafina Ogończyk-Mąkowska, dyr. projektu Helisport. I dodaje: – Podczas zawodów w Płocku będziemy gościć najlepszych pilotów, w tym Mistrza Świata i wielokrotnego Mistrza Rosji – Maksima Sotnikowa.

Stowarzyszenie Helisport zwraca uwagę nie tylko na sportową rywalizację, ale realizuje działania uwrażliwiające lokalną społeczność na zagadnienia, które winny istnieć w świadomości społeczeństwa, takie jak: propagowanie roli śmigłowców w zakresie obronności państwa, integrowanie środowiska lotniczego i sympatyków lotnictwa, pielęgnowanie tradycji lotniczych, propagowanie wiedzy i umiejętności lotniczych w społeczeństwie oraz integrowanie osób niepełnosprawnych poprzez lotnictwo.

Wszystkie dotychczasowe przedsięwzięcia odniosły sukcesy zarówno pod względem sportowym, frekwencyjnym jak i wizerunkowym.

Zaistniała sytuacja wymusiła konieczność odwołania wielu imprez. Nie tylko sympatycy lotnictwa, ale także piloci i sędziowie z niecierpliwością oczekują wrześniowych zawodów!

Zapraszamy w dniach 24-25 września 2021 r. na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku do kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Śmigłowcowa Kadra Narodowa
comments powered by Disqus