Przejdź do treści
XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. Michał Romanowski, Facebook)
Źródło artykułu

Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie coraz bliżej

Już niewiele czasu pozostało na zgłoszenie udziału w XXIV Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie oraz XL Balonowe Mistrzostwa Polski odbywających się w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach 1 – 5 maja 2024 r.

Swój udział w rywalizacji potwierdziło już 31 pilotów, w tym drudziestu czterech z Polski, czterech z Litwy, pojednym z Łotwy, Ukrainy i Węgier.

Jednym z uczestników będzie Arkadiusz Sionkowski – młody pilot Mościckiego Klubu Balonowego (w ubiegłym roku 10 lokata, w 2022 r. – 2 miejsce, w 2021 r. – 5 miejsce). Organizatorzy zapytali go jak się zapatruje na Balonowe Mistrzostwa Polski, które w tym roku rozegrane zostaną w Krośnie?

Mistrzostwa Polski są uznawane za główną imprezę sportową dla większości polskich zawodników balonowych, co oznacza, że należy spodziewać się większej frekwencji niż w roku ubiegłym. Będzie to na pewno nietypowa rywalizacja, o tyle, że będą to pierwsze zawody w sezonie, co może oznaczać też pierwsze loty sportowe dla wielu zawodników. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, wszystkie loty się odbędą, a rywalizacja będzie na najwyższym poziome – powiedział Arkadiusz Sionkowski.

Będzie ostra rywalizacja? – dopytywali.

Chociaż trudno jest przewidzieć, kto wygra w tym roku, jestem przekonany, że Denis będzie rywalizował o zwycięstwo do samego końca. Mam też nadzieję, że doświadczenie zebrane w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów pozwoli mi namieszać w czołówce w Krośnie i na kolejnych zawodach tego sezonu. Balon, na którym będę latać w tym roku, to pewna doza tajemnicy. Mogę jednak obiecać, że uczestnicy oraz widzowie mogą spodziewać się drobnej niespodzianki – zapowiedział pilot.

Pełna lista zawodników na stronie: gorskie-zawody-balonowe.pl

Tradycją Krosna stał się już widok pięknych balonów na tle nieba podczas długiego majowego weekendu. Każdego roku Krosno witane jest przez wiele załóg balonowych, również tych spoza granic naszego kraju. Tak będzie z pewnością i w tym roku.

Organizatorzy zadbali też o oprawę muzyczną. Będą koncerty podczas zawodów:

3 maja (piątek) godz. 19:00 – OGIEŃ Zdobywcy trzech nagród podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

3 maja (piątek) godz. 21:30 – DAWID KWIATKOWSKI Polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i osobowość telewizyjna. Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, ponadto za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i dwie złote.

4 maja (sobota) godz. 19:00 – KONRAD BAUM z zespołem Uzdolniony artysta, wokalista, uczestnik późnych etapów The Voice of Poland. Brał udział także w innych projektach muzycznych takich jak Szansa na Sukces, Must Be The Music oraz Muzyczna Winda.

4 maja (sobota) godz. 21:30 – AFROMENTAL polski zespół muzyczny pochodzący z Olsztyna, wykonujący muzykę z pogranicza rocka, rapcore’u i hip-hopu, założony w 2004 roku.

Czekamy jeszcze na program zawodów balonowych. Zapraszamy na majowy weekend do Krosna.


Przeczytaj również:
Zaproszenie na XXIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2024

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony