Przejdź do treści
Meteorologia - Szkolenie samolotowe EASA, książka PILEUS wydanie drugie poprawione
Autor:
marcin

„Meteorologia. Szkolenie samolotowe EASA” wydanie 2 w sklepie dlapilota.pl

Wydawnictwo Pileus rozpoczęło właśnie dystrybucję nowego wydania 2, popularnego podręcznika „Meteorologia” z serii „Szkolenie samolotowe EASA”. Publikacja obejmuje pełen zakres materiału niezbędnego przy szkoleniu do licencji pilota liniowego, będzie więc pomocna przy nabywaniu wiedzy do licencji PPL, CPL, ATPL oraz dla pilotów samolotów ultralekkich. Lektura podręcznika wskazana jest także dla innych specjalności lotniczych - szybowników, kontrolerów, czy dyspozytorów lotniczych.

Meteorologia - szkolenie samolotowe EASA

Wydanie 2 zostało uaktualnione, przeedytowane. Pracownicy wydawnictwa poświęcili także mnóstwo godzin na przerysowanie w kolorze rysunków dzięki czemu jeszcze bardziej wzrosła efektywność nauki z tej książki. Publikacja wydrukowana została na kredowym papierze i zastosowano twardą oprawę dzięki czemu zwiększyła się trwałość podręcznika oraz otwieralność, co ma duże znaczenie przy częstym sięganiu do zawartości.

Meteorologia - szkolenie samolotowe EASA

Jak możemy przeczytać na wstępie:

„W przypadku lotnictwa meteorologia dostarcza wiedzę, a także świadomość praw rządzących atmosferą, która jest środowiskiem pracy pilota. Najlepszym przykładem tej świadomości jest fakt, że zwykle pilot po przebudzeniu podchodzi do okna i patrzy na niebo, by zobaczyć, jakiej pogody można się spodziewać danego dnia. Po drugie,

właściwe opanowanie tematu tworzy bazę, na podstawie której pilot potrafi prawidłowo odczytać otrzymaną przed lotem prognozę pogody, a tym samym stworzyć własną prognozę.

Podczas gdy bezpieczeństwo techniczne spełnia obecnie najwyższe standardy, problemy wynikające z warunków pogodowych panujących w trakcie poszczególnych lotów pozostają dużym problemem. Nie ulega wątpliwości, że jedynie ugruntowana wiedza meteorologiczna umożliwia pilotom zapewnienie bezpieczeństwa lotu.”

Meteorologia - szkolenie samolotowe EASA

Autorem podręcznika jest Mike Wickson - urodzony i wykształcony w Oxford. Ma za sobą 24 lata służby w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii jako nawigator i instruktor w randze Squadron Leader. Brał czynny udział w lotniczych pracach badawczych dla brytyjskiego ministerstwa obrony w Boscombe Down. Wykładał w RAF Flying College i Army Flying School w Middle Wallop.

Po zakończeniu kariery wojskowej pracował jako menedżer przy projekcie Concord w Filton, Bristol i ośrodku testowym w Fairford.

Jego pasją od zawsze była meteorologia lotnicza dlatego dołączył do sławnej Oxford Air Training School jako główny wykładowca tego przedmiotu.

Zanim przeszedł na emeryturę, jego wykładów przez 17 lat miało okazję słuchać ponad 3000 studentów z całego świata.

Meteorologia - szkolenie samolotowe EASA

Książkę "Meteorologia. Szkolenie samolotowe EASA” wydanie 2 można nabyć w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Autor: marcin

Nasze strony