Przejdź do treści
Źródło artykułu

Łukasz Czepiela o Red Bull Konkursie Lotów 2024

Drużyny do Red Bull Konkursu Lotów 2024 zostały już wybrane. Konstruktorzy szalonych machin latających przystąpili do pracy, aby w sierpniu zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczności. Członkiem Jury, które decydowało o wyborze ekip był pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela.

Na pytanie "co najbardziej podoba mu się w zawodach dla prawdziwych miłośników awiacji, wynalazców, konstruktorów – tak naprawdę dla każdej kreatywnej osoby, która marzy o lataniu?" odpowiedział:

"To, że projekty składane są nie tylko przez profesjonalne teamy budujące naprawdę fantastyczne maszyny latające, ale też zespoły, które jadą tam, żeby samemu mieć naprawdę świetną zabawę i przy okazji rozbawić publiczność i jurorów. Nie mogę się doczekać, aż w sierpniu zobaczymy wybrane przez nas konstrukcje na żywo."

Zapytany o to, "jak powinna wyglądać dobrze skonstruowana machina latająca?" powiedział:

"Wszystko opiera się na bardzo podstawowych prawach fizyki i tym, jak ciśnienie rozkłada się na dolnej i na górnej powierzchni skrzydła. Kluczowe w machinie latającej, która idzie na rekord jest skrzydło – dobra powierzchnia nośna. Ta powierzchnia powinna być dobrze zaprojektowana aerodynamicznie, być oparta o dobry profil lotniczy, no i dobrze wyważona."

Cały wywiad z Łukaszem Czepielą można przeczytać na stronie: https://redbull.com

Red Bull Konkurs Lotów 2019 (fot. Tomek Gola)

Red Bull Konkurs Lotów 2024 odbędzie się 17 i 18 sierpnia.

Chcesz spędzić ten fantastyczny trzeci weekend sierpnia w Gdyni razem z trójką przyjaciół i przeżyć przygodę życia oglądając z bliska Red Bull Konkurs Lotów? Zagraj w grę, wykręć jak najlepszy wynik i walcz o nagrody! Aktywacja trwa do 30 czerwca.

3 najwyższe wyniki w grze nagrodzimy wyjazdem na najbardziej kreatywny event przestworzy, czyli Red Bull Konkurs Lotów w Gdyni, 17-18 sierpnia 2024! Czego możecie spodziewać się w ramach wypadu?

  • Opcji zabrania do 3 osób towarzyszących.
  • Wejścia do strefy VIP na Red Bull Konkurs Lotów.
  • Przelotu wodnosamolotem Red Bulla podczas wydarzenia.
  • Noclegu i wyżywienia.
  • Zapewnionego dojazdu oraz powrotu z miejsca wydarzenia Volskwagenem ID. Buzz (samochód macie na cały weekend, także na miejscu).

Są też nagrody dodatkowe dla 50 graczy tygodniowo. Więcej na stronie: https://www.redbull.com/pl-pl/events/red-bull-konkurs-lotow-gdynia-2024/walcz-o-nagrody

Żeby wygrać wyjazd do Gdyni macie czas do 30 czerwca. Jeśli chcecie uzyskać naprawdę dobry rezultat, posłuchajcie porady Pawła „Innocenta” Mocka: https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-konkurs-lotow-weekend-na-vipie-jak-grac

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony